0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
«Гра в музей»: вчимося креативно спілкуватись з дітьми про мистецтво
Random
Книга «Гра в музей» буде корисною для батьків, вихователів, вчителів та всіх, хто працює з дітьми й хоче залучити їх до захоплюючого світу музеїв. Автори книги, історикиня мистецтва Наталія Космолінська та редакторка Ірина Магдиш, зібрали багато різних ідей, як поєднати легкість та інформативність, культурне дозвілля та гру, створили зразок, як креативно та цікаво спілкуватися з дітьми про мистецтво, культуру, історію.
 
«Це книжка рецептів, як і з чим можна приготувати картину і музей для дитини, щоб їй засмакувало, не викликало алергії та захотілося ще. Починати можна з будь-якої сторінки. Ви можете вигадати свої рецепти, і це буде найпрекраснішим варіантом».
 
 
Сьогодні, коли будь-який витвір мистецтва можна знайти в інтернеті, коли можна віртуально прогулятись по Лувру чи Орсе, в дітей часто відпадає потреба (та бажання) відвідувати музеї. А коли це іноді буває примусово, наприклад, коли діти йдуть всім класом на обовязкове відвідування якоїсь галереї й дивляться всі зали від початку до кінця, то приємних вражень залишається мало.
 
Ця книга покликана перетворити відвідування музею на цікаву мандрівку історією та мистецтвом, навчити дорослих як говорити з дітьми про мистецькі твори, складати правильний маршрут.
 
 
«Гра в музей» створена на базі Львівської національної галереї мистецтв імені Василя Стефаника. Картини та скульптури, зображені в книзі, обрані не просто так: важливі сюжет, який може бути цікавий дітям, і розташування картини на рівні дитячих очей, аби дітям було зручно все роздивитись. Це, звісно, не означає, що книга буде в нагоді лише тим, хто живе у Львові. «Гра в музей» є зразком, якою має бути екскурсія для молодших відвідувачів – не переходом від картини до картини, а захоплюючою прогулянкою з деталями та поясненнями. І такий підхід можна використовувати до будь-якого музею чи галереї.
 
 
На початку книги є короткий словничок, історія виникнення музеїв, список тем, на які можна говорити з дітьми в галереї, поради батькам. Далі йде огляд та розповідь про обрані твори мистецтва. Відомості про експонати доповнені цікавими історичними подіями – так читачі дізнаються, що відбувалось у Львові, в Україні та світі у той час, коли малював художник чи творив скульптор. Окрім цього, для «повного занурення» в тему мистецького твору авторки дають поради, що послухати, що почитати, який фільм чи мультик подивитись, куди відправитись у мандрівку. Наприклад, послухати симфонію №5 Густава Малера чи подивитись стрічку «Сіссі», якщо йдеться про портрет імператриці Єлизавети, намальований Георгом Раабом.
 
 
Звісно, це лише поради та ідеї, які не є вичерпними: у вас можуть виникнути власні асоціації та уявлення, і це чудово. Книга – не путівник, якого треба чітко дотримуватись, а лиш узагальнені «правила» гри в музей, які можна змінювати, підключати дитячу фантазію та творити власні.
 
Вам може бути цікаво
Відомі фіналісти Міжнародної Букерівської премії 2020
Обличчя зі шрамами: «Амадока» Софії Андрухович
Диваки, зануди, генії: найцікавіші факти з життя світових класиків. Частина 2
Від Вінні-Пуха до Гаррі Поттера: Найвідоміші персонажі дитячих книжок
Отримуйте 20% кешбеку від Monobank за книжки «Видавництва Старого Лева»
Карантин триває: чим себе зайняти, щоб не нудьгувати
stary_lev Стежити
дописів читачів