0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Чарівні світи Діани Вінн Джонс
Random
Ольга Галай, Yakaboo.com
 
Завдяки казкам ми можемо мандрувати чарівними світами, а часом і створювати свої власні. Дорослим в їхньому повсякденному житті часом не вистачає чогось надзвичайного. «Мандрівний замок Хаула» Діани Вінн Джонс саме те, що потрібно у такому випадку. За допомогою книг ми часто намагаємось втекти від реальності. А якщо це книга про вигаданий, наповнений магічними речами світ, то ще й повертатись назад не захочеться. 
Про Діану Вінн Джонс
 
Діана Вінн Джонс народилася 16 серпня 1934 року в передмісті Лондона в сім’ї вчителів. В неї було ще дві молодші сестри. Діана дуже любила читати, але грошей на книги не було. Тому вже в дванадцять років вона вперше написала повість для своїх сетер, і вже тоді вирішила стати письменницею.
 
Навчаючись в коледжі святої Анни при Оксфордському університеті, Діана відвідувала лекції Дж. Толкіна та К.С. Льюїса.
 
Письменниця вийшла заміж і народила трьох синів. Для них вона і почала писати твори. Її перша книга вийшла в 1973 році. Також вона писала п’єси для Лондонського театру.
 
Діана Вінн Джонс – авторка понад 40 книг, але найбільшу популярність вона здобула завдяки серії книг «Світи Крестомансі» та роману «Мандрівний замок Хаула».
В 2004 році «Мандрівний замок Хаула» був екранізований японським режисером аніме Хаяо Міядзакі. А в 2007 році письменниця отримала Всесвітню премію фентезі.
 
Мрії мають здатність здійснюватись, головне не зупинятись
 
Софі – найстарша дитина в сім’ї. Це як вирок. Вона розумна і працьовита. Любить своїх рідних і піклується про них. Після смерті батька залишається працювати в крамниці капелюшків, якою керує її мачуха. А її сестри залишають рідну домівку. Їх чекають цікаві пригоди і щасливе життя. А вона, Софі, назавжди лишиться в комірчині з капелюшками.
 
 
Одного дня неподалік містечка з’являється Мандрівний замок чарівника Хаула. Ніхто ніколи не бачив того чарівника, але подейкують, що він заманює молодих дівчат у замок, а потім з’їдає їхні серця.
 
Софі мала б боятися Хаула, якби не прикра подія, що трапилась з нею в крамничці. Відьма Пустирищ перетворила її на стару жінку. Хоробра і вольова Софі не опускає руки і вирушає на пошуки щастя. Головне – вірити в себе.
  
У вигаданому світі можливо все, навіть неможливе
 
Діана Вінн Джонс створила чарівний світ, в якому існує кілька магічних порталів, що ведуть до паралельних реальностей. В цьому світі звичними є чоботи-скороходи, люди легко можуть стати учнями чарівника, опудала оживають, а яєчню вам приготує вогняний демон, що живе у каміні. А ще, читаючи «Мандрівний замок Хаула», ви не просто перенесетесь в чарівний світ, а й забезпечите себе гарним настроєм. Чудове почуття гумору авторки не раз примусить вас посміхнутись.
 
 
Легко розрізнити, що добре, а що погане. Важливо зрозуміти своє місце і знайти себе. Все як в реальному житті. Герої книги, навіть позитивні, наділені різноманітними властивостями характеру, що не завжди їм допомагають. Добра і розумна дівчинка може не витримати і накричати на відьму, поважна літня жінка дозволяє собі говорити дурниці, не думаючи про наслідки, а могутній чарівник інколи буває таким телепнем. Ми всі не ідеальні, потрібно про це пам’ятати і вчитись на своїх помилках.
 
«Мандрівний замок Хаула» – книга про добро і зло, про сім’ю і кохання, про наші звичні переживання, перенесені у чарівний світ. Вона розрахована на дітей середнього шкільного віку. Але це не означає, що дорослим зась. Ми всі залишаємось дітьми, і так інколи сподіваємось на диво.
 
Тож беріть книгу, кота, горнятко кави, загортайтесь у плед і мандруйте чарівними світами. А якщо ви зробите це разом зі своїми дітьми, то це вже і буде маленьке диво.
 
Пряма мова
 
“Відповідь Хаула була напрочуд ввічлива і пишномовна. Він казав: «Ні».”
 
“- Мені погано, – заявив Хаул. – піду приляжу. Можливо помру.”
 
“- Невгамовна стара дурепа, норовлива Софі, – сказав Хаул. – Чи правильно я припускаю, що ви повертали ручку на дверях чорним донизу і потикали туди свого довгого носа?
– Тільки палець, – з гідністю відповіла Софі.”
 
Схожі книги: К. С. Льюїс «Хроніки Нарнії», О. Волков «Чарівник Смарагдового міста»
 
Вам може бути цікаво
Ірина Славінська: «Ця книжка – про голоси, які ми чуємо і якими розповідаємо історії»
Даруємо знижку -20% одразу на дві книжки тижня Мілана Кундери
Українські новинки, які не можна пропустити
Скандинавська читанка
Гармонія тексту та ілюстрацій: Топ-12 книжок для дітей з авторським художнім оформленням
Ольга Герасим'юк презентує свою книгу у Львові та Івано-Франківську!
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
яна четверикова
Как бы хотелось, абы вы занялись переводом её книг(
13-04-2017 14:49 |
Avatar
Старий Лев
Книгу авторки "Мандрівний замок Хаула" можна знайти тут http://starylev.com.ua/mandrivnyy-zamok-haula
13-04-2017 14:08 |
Avatar
яна четверикова
Да, спасибо, у меня уже есть. Прекрасное оформление!! Купила, как только поступило в продажу! Но это же не единственная её книга:(
22-04-2017 14:24 |
Avatar
Старий Лев
Старий Лев уже готує інші книги письменниці. Слідкуйте за оновленнями!
24-04-2017 10:00 |