0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Батьківські обійми впливають на структуру мозку дитини
Random
 
Результати нових досліджень вчених з Німеччини та Республіки Сінгапур показали, що обійми батьків не лише позитивно впливають на характер та самопочуття дітей, а й покращують процеси формування мозку малюків. 
 
Дослідники спостерігали за групою п’ятирічних дітей та їхніх мам. Малятам давали певний час гратися іграшками і звертали увагу на те, як часто матусі торкаються дітей і як часто малята тягнуться до мам протягом цього часу. Згодом дітям робили МРТ. Ті діти, яких частіше обіймали, демонстрували значно вищу активність мозку у ділянці, що відповідає за комунікативні навички та зацікавленість у спілкуванні з іншими людьми.
 
«Зараз існує вже багато наукової літератури про те, наскільки важливий тілесний контакт батьків і дитини для здорового розвитку малюка: і фізичного, і психологічного, - каже Аннетт Шрімер, психолог з Національного університету Сінгапуру. - Наша ж робота додає до цього новий і важливий аспект: завдяки тілесному контакту розвивається так званий «соціальний мозок дитини» навіть по закінченню періоду дитинства».
 
Вченні вважають, що своєю увагою до дитини та тілесним контактом батьки активізують мозок дитини. І чим частіше батьки обіймають дітей ще від народження і протягом життя, тим сприятливіше це впливає на розвиток малят. «Обійми і дотики мають фундаментальну важливість для дітей, - вважає Шрімер. - Якщо немовлята і маленькі діти шукають тілесного контакту з батьками, батьки повинні з радістю реалізовувати цю потребу».