0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
15 батьківських помилок з любові до дітей
Random
Микола Петращук, Друг читача
 
Діти — це наше майбутнє. Ця прописна істина здавна відома, й більшість батьків, знаючи це, прагнуть виховати їх якнайкраще, щоби в майбутньому вони були хорошими людьми, могли знаходити спільну мову з іншими, відстоювати власні інтереси, не були зверхніми, нікого не ображали й завжди готові були допомогти ближньому. Та як цього досягнути? Особливо, якщо батьки не мають відповідної освіти та відношення до психології розвитку дитини чи хоча б до педагогіки. Саме таким батькам в пригоді стане нещодавно заснована «Видавництвом Старого Лева» серія «Школа мудрих батьків», в якій була опублікована книжка кваліфікованої практичної психологині Лариси Шрагіної «15 табу для мамусь і татусів».
 
Її нова книжка покликана допомогти батькам виховати дитину, незважаючи на те, що цей процес тривалий та далеко не легкий. Зокрема, авторка привертає увагу читача до правил, які потрібно засвоїти для того, щоби правильно виховувати дитину й допомогти їй вирости не тільки чемною, а й урівноваженою, впевненою в своїх силах, доброю та щасливою. Вона «накладає» табу на вчинки, що, попри зовнішню невинність або потрібність, в майбутньому обернуться негативом. Таким чином Шрагіна виділяє 15 табу-заборон :
 
— на маніпулювання вами (тобто батьками);
 
— на надмір уваги;
 
— на диктатуру;
 
— на вороже протистояння;
 
— на недоречну жалість;
 
— на перемогу коштом дитини;
 
— на втягування в конфлікт;
 
— на маніпулювання дітьми;
 
— на фізичне покарання;
 
— на «ведмежі послуги»;
 
— на негатив;
 
— на потурання лінощам;
 
— на потурання примхам;
 
— на ігнорування;
 
— на тотальний контроль.
 
Ці обмеження та поради, як їх найефективніше реалізувати, детально розглянуті на сторінках книжки. Слід додати, що Шрагіна звертає увагу на поведінку не тільки дітей, а й батьків, та неодноразово зауважує, що дітей не варто провокувати, а виховувати їх потрібно власним прикладом.
 
Авторка в книжці наводить велику кількість прикладів різноманітних життєвих ситуацій, в яких дитина може себе поводити не найкращим чином, та розглядає способи їх оптимального вирішення без сварок, скандалів, образ, таким чином захистивши себе й дитину від можливих психологічними травм.
 
Кілька слів хочеться сказати й про оформлення книжки. Видання оздоблене в тверду яскраву палітурку. Текст надруковано приємним для читання шрифтом на білосніжних сторінках. Для зручності читача, а також, щоб привернути його увагу, в книжці є багато виділень. Життєві приклади надруковано курсивом, жирним шрифтом відтінені словосполучення, на які потрібно першочергово звернути увагу. Основні поради батькам розміщені в рамках і відразу впадають в око.
 
Загалом, книжка «15 табу для мамусь і татусів» не товста та не перенасичена інформацією. Вона читається легко і з приємністю. В тексті відсутня складна термінологія, невеликі за обсягом розділи не відлякають навіть тих батьків, яким не вистачає часу на читання, або які не полюбляють сам процес читання.
 
Незважаючи на те, що книжка Шрагіної «15 табу для мамусь і татусів» насамперед призначена для батьків, вона, безперечно, буде цікавою психологам, вихователям, вчителям та всім, хто має відношення до виховання маленьких людей, а також любить із ними спілкуватися.
 
 
 
Вам може бути цікаво
10 фактів про Надійку Гербіш
Жіночі історії: книги, які більше сподобаються дівчатам
Арт-директор «Видавництва Старого Лева» отримав перемогу в конкурсі Ukrainian Design: The Very Best Of 2020
Ерік
Вірш дня. Дмитро Лазуткін
Маленькі історії Великих Людей. 5 фактів про Леонардо да Вінчі
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
Сумно, але ця рецензія не мотивує узяти цю книжку до рук. Шукаю. де криється фатальна помилка: у надто розважливому розмірковуванні рецензента чи "забутті" авторки, що табу завжди викликають бажання зробити наперекір?
14-04-2016 16:34 |