Уявіть собі: ви не встигли на літак. Ви мали летіти на важливе весілля у іншу країну. Зізнаємося чесно: ви на ньому не надто й прагнули побувати. Боялися. Злилися на нареченого. Але все ж таке безглузде запізнення усього лишень на чотири хвилини виводить вас із рівноваги. І раптом ви зустрічаєте хлопця. Випадковий перехожий. Незнайомець, який летітиме із вами наступним рейсом. Але чому при погляді на нього ваше серце стискається? Яка ймовірність, що ви колись зустрінетесь знову? Можливо, набагато вища, ніж здається?.. Адже дива на те й існують, щоб із нами траплятися…
Для читачів віком від 14-ти років
«О дні життя, варті життя і варті смерті»
Чарльз Дікенс
Головні герої
Гедлі Салліван
Вік: сімнадцять років, випускниця школи.
Найбільші страхи: розлучення батьків, маленькі закриті приміщення, майонезофобія (о, не дивуйтеся, ліпше читайте) та ще трильйон різноманітних переживань/фобій.
Заповітне бажання: щоб батьки знову були разом.
Олівер (не Твіст)
Вік: двадцять років, студент Єлю.
Найбільший страх: невідомості та непередбачених обставин.
Заповітне бажання: захистити своїх рідних від бід та розчарувань.
« — Що краще: мати і втратити чи ніколи не мати?»
Як кілька хвилин можуть змінити життя назавжди
Усе могло скластися інакше у безліч способів. Якби… Якби ж… Якби — слово, яке ми так часто використовуємо у своєму житті, але яке не має майже ніякого сенсу. Але коли тобі тільки сімнадцять, і твоє серце, душа — як суцільний оголений нерв, то кожну невдачу ти сприймаєш як особисту трагедію, подекуди всесвітнього масштабу. Або ж, навпаки, ще дивишся на цей світ крізь призму рожевих окулярів юності. Ти маєш право на увесь спектр емоцій, які виникають у тобі: від гніву, злості, безпорадності до наївності, ейфорії від свого досконало недосконалого життя.
«Вона спізнилася на чотири хвилини, зовсім трохи, якщо вдуматися: це як рекламна пауза, перерва між уроками,час розігріву в мікрохвильовці. Чотири хвилини — це ніщо!
Хіба мислимо, щоб чотири хвилини змінювали все?»
Гедлі звинувачує всіх, у тому що її родина розпалася, а її мрії згоріли вщент. Але найбільше — свого батька, який закохався у іншу жінку і став їй майже чужим та його нову майбутню дружину.
«Він завинив, в усьому, і її ненависть до нього була найгіршим видом любові, виснажливою тугою, непевним бажанням, від якого молотом об ребра калатало серце».
«Гедлі ненавиділа її вже рівно рік і дев’яносто шість днів».
Підлітка вперше у своєму житті стикається із невідворотними змінами, які крають серце. Ідилічна картинка її життя руйнується, і як впоратися із новими для неї ситуаціями, емоціями, вона не знає.
«Серце розбивають не зміни, а байдужість звикання».
«Отак, думала собі вона, це не життя. Може, якби було більше часу, або якби час був гнучкішим; якби можна було опинитися у двох місцях одразу, жити паралельні життя; або ж, найпростіше, якби татко повернувся додому. Але середини не існувало, вона хотіла всього або ж нічого, і розуміла, що ніщо — надто складно, а все — неможливо».
Але у один із найтяжчих періодів свого життя, у аеропорту Гедлі зустрічає симпатичного юнака. Здавалося б, випадкова, нічого не значуща зустріч. Але, очевидно, сама доля вирішує підтримати тинейджерку та подарувати надію на те, що все буде добре.
Ця тепло-щемлива, життєва історія розкриває такі важливі теми, як самотність поміж тинейджерів, перші втрати, переживання, розчарування; складні стосунки батьків і дітей, непорозуміння та різниця поколінь; психоемоційні проблеми, на кшталт підвищеної тривожності, панічних атак та фобій, страху за майбутнє.
«Завтра мчить прямо на неї, зриме і захекане, з шаленою швидкістю, і скоро з розгону зіб'є її з ніг, питання лише, коли».
«Уперше це сталося торік: запаморочливий неспокій, калатання серця, шлунок скрутило від паніки… Вона раптом відчула, як наближаються стіни, ближче і ближче, наче льодовик. Вона намагалася контролювати дихання, у вухах стукотіло серце, так голосно, що майже глушило притлумлений татів голос по той бік стіни».
Дозволити собі закохатися
«Кохання — це найдивніша, найнелогічніша річ у світі.
Я не про кохання, — наполягала Гейлі. — Я про шлюб.
Мама знизала плечима: — Це ще гірше».
Здавалося б, після такого вчинку рідного батька важко довіритися іншому. Але справжня любов не знає умовностей та не боїться перешкод. Коли Гедлі зустрічає Олівера, світ зупиняється. Буквально. Він розділяється на «до» і «після». Коли зустрічаєш особливу людину — крила виростають за спиною. Ти тепер не один. І які б пригоди/перешкоди не чекали тебе попереду — ти тепер знаєш, що з усім упораєшся.
«Як їй міг подобатися хтось такий, як Мітчелл, якщо у світі є такі, як ось цей хлопець: високий, цибатий, зі скуйовдженим волоссям, неймовірно зеленими очима і краплею гірчиці на спідборідді — наче родзинкою, що додає завершеності досконалій картині».
«Вона витратила стільки енергії на страх цієї подорожі і не врахувала, що щось неочікувано хороше теж може трапитися».
«Частинка її вже складає історію для друзів: як у літаку вона зустріла класного юнака з чарівним акцентом і вони пробазікали всю дорогу. Але інша частинка, практичніша, стурбована,що на ранок вона невиспаною приїде на батькове весілля. Бо як спати, коли він ось отут, так близько? Їхні лікті притискаються, вони майже торкаються колінами; і пахне він запаморочливо — неймовірною хлопчачою сумішшю дезодоранту та шампуню».
Ця книжка — про кохання, яке стає порятунком, бо допомагає віднайти самого себе. Читач зануриться у шалено-хаотично-романтичну атмосферу аеропортів та перельотів, разом із головними героями буде сміятися від щастя і нестримно ридати, помандрує від Штатів до дощового похмурого Лондону та зможе знайти відповіді на питання, які давно турбували. Чи буде у цій історії гепіенд ? Хтозна. Але солодких миттєвосте а цей, безперечно, як початок».
«… і він дивиться так, наче Гедлі — розгадка якоїсь таємниці».
Бонус: згадуються у «Статистичній імовірності…» й інші чудові книги, такі як «Різдвяна історія» та Наш спільний друг» Чарльза Діккенса, «Гордість і упередження» Джейн Остін, «Ґрона гніву» Джона Стейнбека, поєт Волт Вітмен. Літературні смаки у персонажів чудові, і не посперечаєшся!
Прочитали книжку? Переглянь екранізацію, бо вона точно вартує твої уваги! 2023-го року світ побачила кіноадаптація цієї щемкої романтичної історії під назвою «Love at First Sight» («Кохання з першого погляду»). Атмосферна, прониклива, яскрава, наповнена почуттями кінострічка вийшла не менш цікавою, а також навіть ще драматичнішою, ніж книжка, тому ви точно не дарма витратите вечір на її перегляд.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно