"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Харлан Ганна
Заплутані історії: що читати взимку любителям детективів
Зима – це не лише пора новорічних свят, затишних посиденьок і подарунків, але також водночас найкращий час для запійного читання. Бо що може бути приємніше, ніж закутатися в теплий плед, взяти до рук горнятко запашного какао та з головою поринути в атмосферну книгу? Розповідаємо про заплутані історії, завдяки яким довгі зимові вечори пролетять непомітно.
 
«Зникнення Стефані Мейлер», Жоель Діккер
 
Швейцарський письменник Жоель Діккер добре відомий читачам завдяки романам «Правда про справу Гаррі Квеберта» та «Книга Балтиморів», українські переклади яких виходили друком у «Видавництві Старого Лева».
 
 У гостросюжетній новинці «Зникнення Стефані Мейлер», як і в попередніх книгах автора, оживають жахливі злочини минулого. Двадцять років тому відкриття театрального фестивалю в провінційному містечку Орфеї обернулося жахливою трагедією – вбивством родини мера та молодої жінки, яка випадково опинилася поруч.
 
Перед самим виходом на пенсію капітан поліції Джесс Розенберґ зустрічає журналістку Стефані Мейлер. Вона стверджує, що справжній вбивця чотирьох людей досі розгулює на свободі. Наступного дня Стефані Мейлер зникає, а разом із нею зникають мрії Капітана 100% про заслужений відпочинок.
 
«Зникнення Стефані Мейлер» – карколомна детективна історія, яка нагадує калейдоскоп. У кожному новому розділі цілком зрозуміла на перший погляд картинка злочину складається зовсім по-іншому, а вбивцею може виявитися будь-хто. Тому, попри значний обсяг, книга читається настільки легко й захопливо, що допоможе подолати найзапеклішого нечитуна.
 
«Забута мелодія», Оксана Сайко
 
Ця новинка від Старого Лева – ідеальний варіант читання на вихідні. «Забута мелодія» невелика за обсягом, не переобтяжена другорядними сюжетними лініями, проте водночас має все, щоб утримати увагу прискіпливого читача, – давній злочин, відлуння якого відчутне дотепер, його розслідування, романтичну історію кохання та дрібку містики.
 
Починається все з того, що молода скрипалька Романа переїжджає до маленького містечка. Вона ображена на батька, а тому замість навчання в консерваторії вирішила стати вчителькою у звичайній музичній школі. На стриху старого будинку серед усілякого мотлоху Романа випадково натрапляє на скрипку й ноти, що належали колись відомому музикантові Андрію Дарчинському. Дівчина вирішує повернути втрачене ім’я із забуття. Та чи могла уявити Романа, що випадкова знахідка переверне все її життя догори дриґом?
 
За словами однієї з героїнь: «Тут і історія, і драма, і музика, і справжній детектив…». Одним словом, «Забута мелодія» звучить як багатогранний музичний твір, прослуховування якого здатне зцілювати душу.
 
«Кар’єра лиходія», Роберт Ґалбрейт
 
Роберт Ґалбрейт – псевдонім знаменитої письменниці Джоан Ролінґ, яка подарувала світові цикл книг про Гаррі Поттера. Після завершення історії про «хлопчика, який вижив» авторка вирішила змінити амплуа та взялася за написання серії детективів. Дотепер українською перекладено книги «Кувала зозуля», «Шовкопряд» та «Кар’єра лиходія».
 
«Кар’єра лиходія» – третій роман про пригоди приватного детектива Корморана Страйка. Джоан Роулінґ назвала його своєю найстрашнішою книгою. За сюжетом, помічниця Страйка Робін отримує великий пакунок, в якому лежить… відрізана жіноча нога. Розслідування кримінальної поліції топчеться на порожньому місці. Тому Корморан Страйк і Робін розпочинають власні пошуки. Їм потрібно знешкодити жорстокого психопата, поки не стало занадто пізно.
 
«Танець недоумка», Ілларіон Павлюк
 
Новий гостросюжетний роман від автора «Білого попелу» Ілларіона Павлюка хочеться радити всім і кожному. Адже «Танець недоумка» – це запаморочливе поєднання наукової фантастики та глибокої психологічної прози, яке змусить забути про сон, поки не буде перегорнуто останню сторінку.
 
У житті космічного біолога Гілеля Гіршевича настала чорна смуга: відсутність роботи, грошей та постійні сварки з дружиною. Але все це дрібниці порівняно зі спадковою генетичною хворобою, яка щомиті може перетворити Гіля на недоумка. Тож заманлива пропозиція від приватної військової компанії виглядає практично одномоментним розв’язанням усіх проблем. Та чи справді загадкова планета Іш-Чель безпечна для життя? І чи може бути правильним рішення, продиктоване найбільшим страхом у житті?
 
 «Ловець невинних душ», Донато Каррізі
 
Італійський письменник Донато Каррізі відомий в усьому світі як майстер психологічного трилера. Проте сьогодні українською перекладено всього один роман автора. До речі, «Ловець невинних душ» визнаний культовою книгою на батьківщині Каррізі, а самого письменника часто порівнюють з Деном Брауном.
 
У Римі відбуваються загадкові події, які на перший погляд виглядають ніяк не пов’язаними між собою. Із замкненої зсередини квартири зникає дівчина, а серійний вбивця потрапляє до рук сестри своєї першої жертви. Як до цього причетний таємний ватиканський орден? Розбиратися доведеться детективу Маркусу, що втратив пам’ять, але не втратив уміння помічати аномалії навіть у найзаплутаніших обставинах.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage