"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Кізима Олеся
«Забагато моркви» Кеті Гадсон: «найхрумкіша» дитяча книжка про справжню дружбу
Random
Інколи зовсім коротенька історія здатна розповісти і навчити без нав’язливого моралізаторства набагато більше, ніж видається на перший погляд. Якщо додати сюди ще й авторські ілюстрації з усіма деталями і такою ж любов’ю до цільової аудиторії – найменших читачів, – цілком ймовірно, що перед нами – одна з книжок-картинок талановитої британки Кеті Гадсон.
 
 
Авторка дитячих бестселерів
 
Її ілюстраторська кар’єра розпочалась ще в ранньому дитинстві, коли маленька Кеті Гадсон розмалювала на свій смак свіжопофарбовані стіни власного будинку! Батьки розгледіли у малюнках доньки майбутню художницю, однак все-таки запропонували  вправлятись олівцями на папері :).
 
Дебютувала молода письменниця кумедною історію про одного ведмедя, якому набридло бути ведмедем, тож він почав мріяти стати ким-небудь іншим, ну хоча б качкою («Bear and Duck»). Наступні дитячі видання – «The Runaway Egg», «Runaway Baby Brother», «A Loud Winter’s Nap» – теж стали бестселерами, як у Великобританії, так і закордоном. «Забагато моркви» («Too Many Carrots») – це перша перекладена українською мовою книжка Кеті Гадсон (Анастасія Коник, «Видавництво Старого Лева», 2019 рік).
 
 
Коли забагато моркви – це забагато клопотів
 
Був собі Кролик, який не просто любив, а ОБОЖНЮВАВ моркву! Щоб краще передати масштаб манії свого пухнастого героя, авторка на одному з перших розворртів показує прецікавий інтер’єр його нори, зокрема численні горщики та ящики з морквою, всілякі предмети з морквопринтом, тематичні книжки, як-от «Повне керівництво з вирощування моркви», «Смачні страви з моркви», «Ода моркві», «Поети про моркву», «Хроніки моркви», «Війна & морква», нагороди «За найбільшу морквину світу», «Найкращому морквохруму», «Чемпіон з поїдання моркви» та навіть плакат «Зберігай спокій і їж моркву»! Окрім того, він збирав моркву всюди, куди б не пішов, – так у нього зібралася настільки величезна хрумка колекція, що йому самому стало просто ніде жити! Коли приятелі пропонують Кролику пожити у них, куцохвостик не лише радо погоджується, а й тягне скрізь за собою моркву! Багаааато моркви, від кількості якої руйнуються і хатка-панцир Черепахи, і гніздо Пташки, і дупло Білочки, і річкова хатина Бобра. «Кролик почувався жахливо. Його друзі змерзли, стомилися, ще й залишилися без домівки – і все це через нього. А у Кролика і досі ж була хатинка. І ВСЯ його морква вціліла». Чим же закінчиться ця пригода? І чого навчить егоїстичного Кролика?
 
 
«Бо коли ділишся з іншими, СВІТ стає кращим»
 
«Забагато моркви» – добра та зворушлива історія про силу справжньої дружби, завдяки якій можна пережити навіть найбільші неприємності. Оповідь проста та захоплююча водночас, у ній багато подій, які дуже вдало зображають та доповнюють детальні ілюстрації. Власне, за допомогою лише малюнків батькам легко розповідати її своїми словами, відповідно до віку маленького слухача.
 
А моєму трирічному сину, наприклад, дуже до вподоби самому роздивлятись книжку та переказувати для себе казку простими реченнями :).
 
Особисто мені, дуже сподобався виховний меседж історії, як Кеті Гадсон зображає момент усвідомлення Кроликом, що «врешті-решт морква – не для того, щоб колекціонувати її», а дружба та щедрість – важливіші за колекціонування. Навіть моркви. Правда ж?
 
 
P.S.: Ця книжечка має продовження – «A Loud Winter’s Nap». Це ще одна історія про важливість дружби у житті кожного, тільки цього разу головним героєм буде не Кролик, а Черепаха.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage