"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Старовойт Тоня
Як здобути «Право на чари»? Майстер-клас від Террі Пратчетта
Random
Дивовижна подорож дорогами Дискосвіту продовжується! Герої Террі Пратчетта – напрочуд дотепні персонажі, які надихають нас не кидати справу на половині шляху і завжди йти за власною мрією. Саме такою, допитливою та рішучою, зображена головна героїня книги «Право на чари» та перша учениця Невидної Академії Ескарина.
 
Коли справи йдуть геть по-іншому
 
Отже, несподівано для усіх у Дискосвіті народилася дівчинка з силою могутнього чарівника-чоловіка. Сталося це у славнозвісному селищі Міцні Горішки, куди навідався відомий чаклун Стукк Біллет. Перед смертю чоловік хотів передати свої могутні сили наступному чарівнику – восьмому сину восьмого сина, новонародженому немовляті місцевого коваля. Спадкоємця знайдено – чари передані. Проте є одна маленька проблема: восьмий син виявляється дочкою...
 
Жінок-чаклунів не існує?
 
Неодноразово вже помічала особливість творів Пратчетта у неймовірно дотепному змальовуванні персонажів. Ось, наприклад, головна героїня Ескарина Ковальчук трохи схожа на дзиґу, що не може всидіти на одному місці й хвилину та постійно знаходить собі пригоди. Попри малий вік, вона відчуває у собі чарівні сили та готова до випробувань. Ще одна безперечна «родзинка» твору – Бабуня Дощевіск, відьма, яка за відьомськими стандартами має доволі непривабливу зовнішність через відсутність гачкуватого носа та бородавок, розкиданих по обличчю. А репліки Бабуні одразу стають хітами, які надовго залишаються у пам’яті. Дотепна та цілеспрямована, саме ця жінка стане не тільки другом, а й першою вчителькою Ескарини в опановуванні магічних сил та супутницею у подорожі до Невидної Академії.
 
Хто має право на чари?
 
То ж у чому сенс цієї історії? А суть криється у тому, що, отримавши силу чаклуна, Еск має навчитись керувати своїми здібностями, а не завдавати шкоди усім навколо. Невидна Академія, створена професійними чарівниками, – найкраща школа для обдарованих дітей, де дають належну освіту та навчають усім тонкощам чаклунської справи. Проте, є одне велике «але» – жінки ніколи не стають чаклунами. Найвища сходинка їхньої кар’єри – відьма.
 
«У Вівцескельних горах відьми мали статус, подібний до того, яким в інших землях користувались черниці, збирачі податків та чистильники вигрібних ям. Тобто до них ставились з повагою, інколи навіть із шаною, їм, як правило, аплодували за те, що вони робили справи, які, за логікою, мали бути зроблені – але ніхто не почувався зручно в їхній компанії».
Тож мета Бабуні, а заразом й усієї родини Ковальчуків  та самої Ескарини – здобути право на навчання, право на чари саме для жіноцтва. Та чи справдяться ці надії, якщо на чолі Академії стоїть безпринципний та рішучий директор Прямокут?
 
 
«Право на чари» – перша книга з циклу «Відьми», де Террі  Пратчетт майстерно розставляє шахи на дошці та змальовує жіночу магічну верству Дискосвіту. Якщо Ринсвінда, героя «Кольору магії», автор зображає як розтяпу та невдаху, то ця книга – оспівування жіночої сили та засудження чоловічого однобокого погляду на питання магічної освіти у Невидній Академії.
 
Кому та чому читати?
 
1. Ви – представниця жіночої статі, яка думає, що фентезі від автора-чоловіка розраховане суто на чоловічу аудиторію. Цей твір для вас, адже більшість головних героїв тут саме жінки, які кепкують, подорожують, вступають у двобої та борються за власні права.
 
2. Ви – читач, який обожнює фентезі, Террі Пратчетта та його письменницьку майстерність робити героїв близькими до нас і за здатність розсмішити всіх та кожного!
 
3. Ви шукаєте книгу, яка відірве вас від реального світу, та бажаєте загубитись між сторінок книги, подорожуючи разом з могутньою чаклункою Ескариною Ковальчук та Бабунею Дощевіск.
 
Вже третя прочитана мною книга від Террі Пратчетта – і суцільне попадання «в яблучко»! «Право на чари» змусить вас зануритись в атмосферу чар та магії і остаточно переконає: чудеса існують й вони зовсім поруч!
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage