"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Як за рік позбавитися від депресії і знайти щастя в особистому житті
Random
Роман Повзик, Yakaboo.ua
 
Потрапити за тиждень у три країни — це реально? Так, якщо прочитати книгу Елізабет Гілберт.
 
Взятися за цю книгу змусила її світова слава. Далеко не кожен роман майже 4 роки міг знаходитися у списку бестселерів «The New York Times», а акторка Джулія Робертс — погодитися на головну роль. Крім того, сама авторка є доволі відомою у медійній сфері людиною — чого варті хоча б її надихаючі виступи на TED.
 
Американка Елізабет Гілберт спочатку стала відома як позаштатний автор національних видань. Проте світову славу їй принесла книга «Їж, молись, люби», яка вийшла у 2006 році.
 
Українською ж видання з’явилося минулого року у «Видавництві Старого Лева». Повна назва книги звучить як «Їсти, молитися, кохати. Історія жінки, яка рік мандрувала Італією, Індією та Індонезією, шукаючи все на світі» . Підзаголовок видання і пояснює сюжет роману.
 
Книгу можна назвати мемуарами, адже Елізабет розповідає читачами про однин рік, коли вона вирішила розібратися зі своїм життям. Гілберт вирішила розлучитися з чоловіком, у неї були проблеми з коханцем, тому в якості ліків і інструменту для пошуку себе вона обрала подорож. Але не одну мандрівку, а відразу три за рік — по 4 місяці на кожну локацію.
 
Першим пунктом для неї стала Італія, мову якою письменниця обожнювала і дуже хотіла вивчити. Тут вона записується до мовної школи, насолоджується пастою та знаходить молодих друзів-італійців.
 
До теми. Купити книгу «Їсти, молитися, кохати»
 
Далі шлях Гілберт пролягав до індійського ашраму, де вона разом з такими ж як сам заблуклими душами вчилася медитувати під керівництвом своєї гуру. Останні з 4 місяці подорожі Елізабет проводить на Балі, де знайомиться з традиціями місцевих і товаришує з цілителями і туристами.
 
Але насправді дуже важко в кількох реченнях передати настрій книги. У розповідях письменниці постійно відчувається іронія над собою, розуміння власної недосконалості, проблем. Хоч це і мемуари, Гілберт не робить спроби здаватися читачам ідеальною — вона часто помиляється, товстішає від італійської кухні, не може приручити свій мозок під час медитацій. Ми бачимо перед собою жінку зі своїми сумнівами — не ідеального автора бестселерів, а людину з невлаштованим особистим життям, постійними переживаннями і проблемами.
 
Мабуть, частково у цьому і є секрет успіху книги — у щирості її авторки. Вона страждає, проходить через депресію, але не здається. Зрештою, боротьба Елізабет за своє щастя приводить до нагороди.
 
«Їсти, молитися, кохати» — це своєрідний маніфест невпевненої жінки, яка готова взяти себе в руки і рухатися вперед. Тут постійно натрапляєш на жарти і стьоб, на відсутність страху сміятися над собою — а на це здатні тільки дійсно сильні люди.
 
Книга дозволяє швидко помандрувати і три різні куточки нашої планети і подивитися на них очима письменниці. Цікаво б було дізнатися, як зараз справи у її героїв, чи все у них гаразд?
 
Для кого: людей у депресії, тим, хто шукає якийсь поштовх до початку чогось нового та трудоголіків, яким найближчим часом не світять далекі мандрівки.
 
Схожі книги: «Кулінарна книга моєї прабабусі» Елізабет Гілберт та Маргарет Ярдлі Поттер, «Природа всіх речей» Елізабет Гілберт.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage