"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Мясоєдов Денис
Вперед до мети разом із «Сем, без проблем»!
Random
Події, які відбуваються із нами в дитинстві, часто ми сприймаємо як великі та цікаві пригоди. Вони розбурхують нашу невгамовну уяву, наповнюють життя енергією, сенсами та дозволяють рухатись стежкою життя. Сила наших мрій може стати такою нестримною та потужною, що, здається, ми зможемо досягнути будь-якої мети, якщо дійсно цього прагнемо. Ми починаємо пізнавати цей величезний світ через дослідження питання, спостереження та досвід. Часом дітьми стикаємось зі складними проблемами, які здаються дорослим несерйозними, але ми так потребуємо з їхнього боку підтримки, чи бодай поради, або принаймні розуміння. А потім стається так, що ми навіть не помічаємо, що вже самі подорослішали й вже наші діти проходять цей непростий шлях.
 
Головний герой книги Семен Бондик – хлопчик, який з шести років займається бальними танцями. Вже у десять його тато вирішує, що справжньому чоловікові треба вміти постояти за себе, і віддає сина у секцію рукопашного бою. Напевно, знайома багатьом ситуація, коли батьки приймають рішення за своїх дітей: чим їм займатись і як буде краще для дитини.
 
 
Хлопчик зростає у типовій люблячій та працьовитій українській родині. Батьки бажають сину кращого життя, втілення мрій, але виховують як вміють. Аби не відвідувати спортивну секцію, Сем спробував вмовити батьків записати його у хор. Закінчилось це тим, що він почав і співати, і займатись бойовим мистецтвом. Мати по-своєму щаслива, адже син займається в хорі, а тато задоволений, бо Сем стане сильним та сміливим.
 
Авторка книги Оксана Лущевська розкриває перед читачем сімейні стосунки, де діти побачать знайомі ситуації та можливості їх вирішення, а дорослі згадають, як це бути дитиною. Головне, на мій погляд, що їй вдалось розказати історію, ніби спостерігаючи за подіями збоку, де ніхто нікого не звинувачує та не підштовхує до висновків. Це дозволяє насолодитись веселою та неквапливою розповіддю, бути з героями на одній хвилі. Врешті решт Семові таки вдалось подолати свої страхи, стати сильним, навчитись досягати цілей та перемагати. Такі позитивні, легкі та мотиваційні повісті важливі для сучасної української літератури.
 
Звісно, історія була б не повною без дитячої щирої та взаємної закоханості, без сподівань, очікування та пошуків. Розмова іде про дівчинку Ангелінку – напарницю з танців, з якою Сем виборов багато нагород. Разом вони можуть танцювати так класно, як ніхто у світі. Зв'язок із дівчинкою раптово перервався після закриття школи танців. Але наш герой не з тих, хто здається, він залучить всі свої можливості, аби знайти Ангелінку.
 
Книга чудово показує дітям як досягати мети, як планувати, спілкуватись та не опускати руки за жодних обставин. Легка, смішна, з кумедними ситуаціями та цікавою сюжетною лінією обов’язково сподобається дітям, та й дорослим буде приємно її читати, можливо навіть разом.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage