Stary Lev Logo

Освітні процеси стрімко змінюються, адже сучасні діти потребують нових підходів. Навчання має бути цікавим, веселим і практичним, в іншому разі заволодіти увагою школяра не вдасться. Нещодавно вийшли «Букварики для небайдужих», які створила Уляна Добріка. На сторінках посібників Левко, Галинка, папуга Ред і песик Лінда йдуть у перший клас. Вони вчаться читати і писати, а крім того, спостерігати, аналізувати, гратися і вигадувати свої власні загадки, ребуси, ігри та різні цікаві історії. Авторка розповідає про роботу над виданням.

***

Коли чотири роки тому я починала роботу над цим посібником, то відчувала і щастя-радість, і щастя-гордість, але перш за все неймовірно величезну відповідальность.

Це був зовсім інший ступінь щастя, ніж тепер, коли роботу виконано, а довгоочікуваний «Букварик для небайдужих» з’явився у продажу. Зараз я відчуваю щастя-полегшення.

Чотири роки у сучасному мобільному і надшвидкому світі це майже вічність. Але це дуже відносно: коли йдеться про навчання дітей і якісний посібник то, звичайно ж, потрібно враховувати чимало зауважень і побажань, виправляти, переробляти, змінювати і вдосконалювати...

Розкажу вам трішки про героїв посібника.

Якщо в класі може бути більше хлопчиків, ніж дівчаток або навпаки, то не в моєму посібнику. Для мене це принципове питання. Тому головні герої близнюки Левко та Галинка.

Імена у дітей не випадкові. Левко це ім'я придумала пані Ольга Гісь, директорка Школи вільних і небайдужих. Левко (Лев) співзвучне з назвою Львова (міста Лева), звідки родом наші герої, а також учні Школи вільних і небайдужих, які першими по цьому посібнику вчилися. А тепер ще подвійно приємно, що ім'я Левка зустрічається й у назві «Видавництва Старого Лева».

Але мені все не давало спокою відчуття справедливості, як же тоді назвати дівчинку, адже несправедливо, що в хлопчика буде таке символічне ім'я, а в дівчинки звичайне?

Галинка (Галина, Галка) це вже була моя ідея. І визріла вона досить швидко. Ім'я Галинка співзвучне зі словом Галичина було моє пояснення. За однією з багатьох версій, назва міста Галич походить від назви пташки галки. Побачив, мовляв, князь поле з галками і назвав засноване місто Галичем. А відтак і вся земля стала називатися Галицьким князівством, а пізніше з'явилася й назва Галичина. Саме тому Галинка має таке темне волоссячко як крило пташки галки.

Домашні улюбленці а як же без них у дитячій книжці папуга Ред і песик Лінда. І про їхні імена в нас теж своя маленька історія. З Редом усе просто він з роду червоних ара. А Лінда від німецького «Linde» липа. Шерсть Лінди кольору липового чаю.

Звідки у цій книжці взялася майже німецька кличка пса? Мама дітей перекладачка, вона багато мандрує німецькомовними країнами і розповідає дітям немало цікавого про свої подорожі і про мову загалом. Кличку собаці придумала мама.

А тато дітей ветеринар, він знає дуже багато цікавинок про тварин і радо ділиться своїми знаннями з дітьми (наприклад, чим ласують узимку пташки і як готують запаси на холодну пору).

Редові дикому птаху не зовсім місце у затишному львівському помешкані, можуть подумати читачі. Але в останній частині посібника ви довідаєтеся, як і чому Ред опинився у Левка та Галинки, і як зміниться доля птаха надалі, ще до того, як діти перейдуть у другий клас.

Я навіть не знаю, як описати ту радість, що мої посібники надруковані в улюбленому видавництві найріднішого міста.

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage