"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Сучасна школа: як вбивати таланти
Random
Як школа впливає на дитину? Це питання часто ставлять батьки, адже в період стрімкого розвитку науки та технологій важко сподіватися, що система освіти, яка не змінювалась десятиліттями, зможе виховати людину, пристосовану до сучасних умов життя. Редакція інтернет-журналу «Memo» має на це питання свій цікавий погляд.
 
Близько 90% школярів, яких виховують сучасні навчальні заклади, швидше нагадують бездумних роботів для роботи на виробництвах. Адже саме для цього і створювалась 200 років тому система освіти, яка використовується і в наш час.
 
Діти – активні та життєрадісні, вони люблять бігати, стрибати, долучатися до маси різних забав. Натомість їх примусово садять за шкільну парту, обмежують будь-який прояв емоцій та еволюцію, не лише інтелектуальну і моральну, а ще й фізичну. У чому ж полягають причини того, що школа замість розвитку дитини, вбиває її природні таланти?
 
1. Вислів «на помилках вчаться» не даремно такий популярний. Науковці довели, що діти вчаться краще тоді, коли помиляються і мають змогу розібратися у своїх помилках. Натомість, шкільні правила карають дітей за найменші похибки, неправильні відповіді. З часом у школярів виробляється страх перед поганою оцінкою чи викликом батьків до школи. Як результат - у дорослому житті людина боїться почати щось нове і помилитися.
 
2. Більшість шкільних завдань передбачає лише два варіанти відповідей: правильний або неправильний. Насправді ж багато задач можна розв’язати великою кількістю способів. Маючи більше ніж два варіанти відповіді дитина не бачитиме світ плоским, а зрозуміє, що у будь-якому випадку можна знайти кілька шляхів вирішення проблеми.
 
3. Навчальний процес дуже обмежений у часі. Колись давні філософи відводили своїх учнів на природу, наприклад, до річки, давали їм тему для роздумів, а ті могли кілька днів вести дискусію та шукати рішення. Сьогодні ж дітям дають кілька хвилин на розв’язання задачі, та ще й з детальним її описом. Як результат, діти просто не мають часу думати, а починають робити усе механічно.
 
4. Більшість сучасних учнів та студентів настільки ненавидять систему освіти, що після отримання диплому назавжди відрікаються від бажання щось вчити. А це, відповідно, притуплює вміння щось пізнавати і у дорослому житті.
 
5. У школі все прив’язане до навчальної програми. Але в період, коли все розвивається, колишні знання втрачають актуальність. Тому головне, чому повинна вчити школа – розвиватися самостійно. На жаль, сучасні школи не дають і найменшого поняття, як це робити.
 
Тож, при можливості, намагайтесь забезпечити свою дитину додатковими позашкільними заняттями. Це допоможе виростити не типового працівника-виконавця, а високоінтелектуальну людину, яка зможе досягти успіху у творчому, професійному та особистому житті.
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage