"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дудник Владислава
Шкільний гармидер, або П`ять історій, які доведуть: навчатися – не нудно!
Якщо вам здається, що школа – це лише безкінечні домашні завдання, виснажливі контрольні, а 45 хвилин уроку завжди тягнуться, немов цілий світловий рік, – то ця добірка книг зможе змінити ваше ставлення до навчальних буднів! Адже шкільні роки – це ще й час веселощів та розваг, розкриття здібностей та талантів, нових знайомств, зародження щирої дружби та перших несміливих симпатій…. Тож, поринаємо у світ шкільних пригод!
 
Бел Кауфман, «Вгору сходами, що ведуть униз»
 
Коли читаєш цю книгу, виникає враження, що зазираєш до чужого щоденника – адже ця історія складається із записок, які однокласники таємно передають одне одному на уроках, чернеток творів на вільні теми і навіть любовних листів…
 
Кожен із учнів, описаних у цій книзі, є головним героєм історії. Адже саме його турботи, переживання, сумніви обертаються навколо осі книги, нанизуються унікальними перлинками на її сюжет.
 
Завдяки цій книзі читач зануриться у прекрасний хаос шкільного життя: із постійним галасом, криками, спринтерськими забігами учнів на перервах по коридорах, сварками, невивченими уроками, доганами за прогули, непорозуміннями між вчителями і учнями та школярів між собою, ревнощами та заздрощами, невзаємним першим коханням…
 
Але не обійдеться й без щирої юнацької дружби, взаємодопомоги, трепетних почуттів і Вчителів із великої літери, які щиро люблять своїх учнів та прагнуть (інколи навіть нехтуючи власними інтересами) їм допомогти…
 
Може статися, що читач впізнає у комусь із персонажів книги себе та свої проблеми: у Вівіан, яка переймається своєю зайвою вагою та є об’єктом насмішок інших; Едді, який через свій колір шкіри відчуває себе самотнім, не таким, як усі; Лу Мартін, перший гуморист класу, якого ніхто не сприймає всерйоз; або ж Лінді Розен, яка більше переймається увагою хлопців, ніж навчанням; чи Алісі Блейк, яка захоплюється своїм учителем і наважується написати йому любовного листа…
 
Шкільні роки – це час спроб і помилок, відчайдушних пригод та формування дитини як особистості. Давайте пройдемо такий захопливий шлях разом із героями цієї книги!
 
Андрій Бачинський, «Трикутник Зевса»
 
Завдяки цій пригодницькій книжечці ми побуваємо не у звичайній сучасній українській школі, а у … давньогрецькій! Але вона, на диво, не так вже сильно відрізняється від нашої…
 
Такі ж вимогливі вчителі, покарання порушникам дисципліни і непосидючі, допитливі діти, які хочуть не тільки отримати знання, а ще й розібратися, що і як у цьому світі влаштовано і як шкільна наука може знадобитися школярам у реальному житті!
 
Головний герой цієї історії Теодор здійснить запаморочливу мандрівку у минуле і можливо навіть змінить хід історії: адже саме він допоможе давнім грекам удосконалити методику спортивного метання дисків, а ще за допомогою шкільних знань власноруч змайструє пристрій, який врятує від морської катастрофи! От би всі уроки геометрії були такими захопливими! Вчитися легко, цікаво і з пригодами – завдяки цій книзі це можливо!
 
На жаль чи на щастя, подорожі у часі для нас ще залишаються фантастикою, та й подорожувати територіально не завжди є змога: тоді на поміч приходять віртуальні екскурсії! Завдяки можливостям інтернету ви зможете поблукати тими місцями, де побував Теодор, і дізнатися багато чого цікавого не тільки про шкільну освіту та архітектуру давньої Греції, а ще й про стародавні міфи, легенди та перекази, які збереглися й донині!
 
Андрій Бачинський, «З Ейнштейном у рюкзаку»
 
А ця книга ще раз доводить: уроки не мають бути лише стандартними і проводитися тільки у класних кімнатах. Учням хочеться різноманіття та пригод! Тому вчитель фізики Роман Денисович вирішує поєднати теорію з практикою і провести навчальний тиждень у лісовому таборі! Адже правду кажуть, школа життя дає найкращі результати, тут не спишеш зі шпаргалки і не підглянеш у зошит до сусіда, щоб отримати хорошу оцінку!
 
У лісі на 7-Б клас чекають неймовірні пригоди! Спортсмен Олег Шевчук, красуня Соломія Нечипорук та відмінник Юрко Пулюй потраплять у полон водної стихії і заблукають у лісі. На долю однокласників випаде чимало челенджів: виготовити власноруч човен із підручних матеріалів; розпалити багаття без сірників і запальнички; зорієнтуватися у лісі без компаса; проминути болото, яке затягує, та залишитися неушкодженими. Та чи зможуть учні за допомогою знань із фізики вибратися із зачиненого будинку, де їх залишили особливо небезпечні злочинці?!
 
Джеремі Стронґ, «Гармидер у школі»
 
Обережно: під час читання цієї книги може почати боліти живіт або щелепа! Адже регіт, нестримні вибухи сміху від неї вам точно гарантовані!
 
У Далендонську початкову школу вчителькою на заміну беруть Лілію Гармидер, а з нею навчання – це суцільні забави та веселощі!
 
На противагу суворому та нуднуватому директору Містеру Шрапнелю, міс Гармидер – вчителька-феєрверк! Тільки вона може примчати до школи на машині швидкої допомоги із маяками та сереною, майструвати на уроках біології оріґамі, а потім запускати із учнями паперові літачки у шкільному коридорі.
 
Спробувати зробити із велосипедів вертольоти – прекрасна ідея, вважає пані Гармидер! Замісити гігантський пиріг дружби, такий, що заповнить собою усі шкільні коридори, – залюбки! Або принести на урок гарнесеньких мишок, які обов’язково втечуть; заховати у кабінеті завуча скриню із піратськими скарбами; викрасти мера міста – на уроках Лілії Гармидер точно не засумуєш!
 
І хоч уроки міс Гармидер трошки хаотичні та безладні, а сама книга – усе ж має більш розважальну, ніж педагогічну мету, та дуже іронічна, інколи у школі так хочеться веселощів і свята! Тоді учні мріють саме про таку вчительку як міс Гармидер.
 
Малгожата-Кароліна Пекарська «Клас пані Чайки»
 
«Клас пані Чайки» – це історія про клас як єдиний організм: із своїм розвитком, еволюцією, поразками та перемогами. Кожен школяр у цьому класі – особистість, яка намагається знайти своє місце під сонцем.
 
У книзі польської письменниці описується життя підлітків, яким воно є насправді: непорозуміння із вчителями та однокласниками, перші спроби вживання алкоголю, матеріальна скрута у сім’ї, коли ти не можеш дозволити собі купувати такі ж стильні речі, як твої однолітки, і соромишся цього (як було, наприклад, у Малгосі).
 
 Висвітлюються тут і питання популярності та визнання у школі, булінгу, неправдивих чуток та пліток, які розповсюджуються зі швидкістю світла, і ти не знаєш, як цьому завадити (як сталося із Каською).
 
Буває й таке, що тобі подобаються одразу кілька хлопців, і ти сама не можеш розібратися, що насправді й до кого відчуваєш (як Каміла). Але час обов’язково розставить усе на свої місця.
 
У цій книзі читач прочитає про перші побачення та несміливі поцілунки, ревнощі, зради, розмови про інтимний досвід – усе, чим живуть сучасні тинейджери.
 
Ця книга дуже щира і реалістична, тому вона подобається школярам. І, як показує ця історія, справді важливі речі – це сім’я, щира дружба, підтримка та взаємодопомога.
 
Бажаємо, хай шкільні роки приносять вам тільки позитивні емоції та приємні спогади, корисні знання та цікавезні пригоди!
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage