Що робити з дітьми під час карантину, або квартирно-карантинні розваги
Луцюк Анна
18.03.2020

Якщо притримуватися позиції, що все, що відбувається з нами, — на краще, то у вимушеному карантині нескладно знайти ряд переваг. Звісно, можна перейматися через фінансову нестабільність, плекати недовіру
до української медицини і нервово скролити стрічку у фейсбуці. Але, особисто я планую із вдячністю прийняти ізоляцію і робити те, на що у звичайному ритмі не вистачає часу. Тим паче, якщо поруч є дітвора, якій найближчі тижні вже не треба у садочок чи школу.

Традиційна розвага для нашої спільноти — книжки. Скільки у вас нечитаного на поличці? Варіант, що кожен засяде зі своєю у кутку — не пройде. Будемо читати вголос і в ролях, а також обговорювати ситуації, ділитися враженнями. Наш із донькою вибір — перечитування «кротячої епопеї» — Мар’яни і Тараса Прохаськів. Добра смішна історія про пару кротів і їхніх тринадцять дітей, взаємопідтримку і дружбу, затишний побут у норі (звірята взимку такі ж немобільні як і ми під час пандемії) дуже актуальна. Якщо вам ліньки озвучувати ролі -надцяти персонажів, то запросіть (звісно, у скайп, а не в гості) родичів, однокласників, сусідів, які мають примірник видання, поділіться репліками і голосно смійтеся, щоб розлякати усі віруси.

Також кумедно читати гуртом про 36 і 6 котів Галини Вдовиченко — у репліках легко заплутатися, але текст сприяє реготанню. Та і пригод хвостатих вистачить на весь період карантину.
Коли востаннє пекли домашнє печиво? Для мене це одна з найкращих сімейних розваг. І байдуже, що вся кухня й учасники кулінарних експериментів будуть у борошні, смак не виправдає очікувань (якщо не маєте звички чітко дотримуватися рецептури), — спільне приготування їжі зближує родину, вчить командної роботи і провокує політ фантазії. Якщо у когось із вашої сім’ї вистачить натхнення для створення авторських формочок для печива з пластикових пляшок чи
алюмінієвих банок, то можна приготувати ціле деко Мумі-тролів, або ж інших улюблених персонажів.

За перевіреними рецептами звертайтеся традиційно до гугла, але краще — до бабусь і дідусів чи книжки Дарії Цвєк «Солодке печиво», де зібрано кілька сотень смачних ідей.
Наступним пунктом у квартирно-карантинних розвагах будуть хімічні експерименти. Навіть якщо стосунки із хімічкою у вас не склалися в шкільні часи, а таблиця Менделєєва досі сниться у нічних кошмарах — вихід є. Знайомтеся всією сім’єю із пізнавальними книжками Юлі Смаль «Цікава хімія. Життєпис речовин», «Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся». Письменниця довгий час вчителювала і легко залюбить дітей і дорослих у свій предмет, навчить як у домашніх умовах
за допомогою інгредієнтів, що завжди під рукою, стати справжнісіньким дослідником чи дослідницею. Чітко дотримуйтеся інструкцій, правил безпеки і нові відкриття у домашній лабораторії вам гарантовані.

А ще ж є настільні ігри, головоломки, ребуси — ряд різноманітних розваг, що розвивають логіку, пам’ять, увагу, а найголовніше — зближують. На сторінках «Таємничих загадок» буде цікаво для детективів і любителів таємниць різного віку. Щоб розгадати завдання, треба приглядатися до деталей і прислухатися до розказаних історій.
Проведіть цей час із користю і задоволенням, труднощі забудуться, а теплі спогади грітимуть завжди. Спілкування і спільні справи нагадують, що є найважливішим.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно