"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Білецька Наталія
«Роби великі справи, коли вони ще є малими…»
Random
Коли маленька дівчинка Кіра знаходить під своїм будинком пораненого лабрадора, її життя в мить перевертається. Собака, якого символічно назвали Мані, стає для дівчинки не лише хорошим та вірним другом, але й чудовим фінансовим порадником. Як таке може бути? Виявляється, собаки колись вміли розмовляти та навіть читати думки, і дехто з них зумів зберегти свій талант. А Мані ще й колись мешкав у багатого фінансового консультанта – тому чудово обізнаний в різних аспектах заробляння грошей. От як пощастило Кірі, особливо коли перед її родиною постала небезпека втратити будинок через борги.
 
У цю історію вкладено значно більше, ніж розповідь про дружбу дівчинки і собаки. Така собі «абетка грошей» для дітей, яка буде цікавою і дорослим. Складні фінансові питання викладені просто і доступно, хоча подекуди накопичення розрахунків не дуже добре сприймається. Досить актуальна тема, яка, по-перше, показує, що навчати людину розпоряджатися грошима потрібно змалечку. По-друге, пояснює, як це робити з користю, адже малеча здебільшого витрачає кишенькові гроші на солодощі і розваги, не замислюючись про щось інше, тим більше, про отримання прибутків.
 
А щоб книга не перетворилась на нудну лекцію про гроші, автор вклав свої поради у вуста різних заможних і досвідчених людей, як-от пан Ґольдштерн, родина Ганенкампів та пані Козир. Трохи дивно, як ці, вже поважного віку, люди стали друзями дванадцятирічної дівчинки. Хоча цю компанію розбавляють однолітки Кіри – дещо самовпевнений двоюрідний брат Марсель та добродушна подруга Моніка. Гуртом вони потрапляють у різні історії, а заодно і вчаться розпоряджатися грошима.
 
Крок за кроком Кіра не лише заробляє гроші, щоб допомогти батькам, а й засвоює багато важливих речей: гроші приходять тоді, коли робиш те, що подобається тобі і водночас вирішуєш проблеми інших; навіть найбільша проблема не може зашкодити здійснити будь-що задумане; тільки від твого характеру залежить, чи допоможуть тобі гроші тощо.
 
Дуже зацікавила система розподілу грошей Кіри. Не знаю, наскільки реально це в українському суспільстві, де значна частина людей ледь зводить кінці з кінцями, не кажучи вже про заощадження. Але спробувати варто.
 
Найважливіше, чому вчить ця книга, - віра в себе, вміння не відступати від задуманого. А такі дрібнички, як журнал досягнень, завжди нагадають про те, що у цьому житті можливо все.
 
Додатково посилюють ефект від книги ілюстрації Марини Шутурми. Особисто мені найбільше подобається образ лабрадора Мані, проте всі інші персонажі у виконанні художниці також відразу викликають симпатію та довіру.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage