Stary Lev Logo

Ця книжка точно здивує вас. Ви гарантовано проведете в її компанії кілька незабутніх вечорів (я прочитала буквально за два вечори, було справді цікаво, хотілося довідатися, що ж буде далі). Що ж такого дивовижного в цьому тексті? Відкрию буквально кілька цікавинок, аби й вам було так само захопливо, як і мені.

Передусім «Спекотне літо…» ― твір на межі детективу, любовної історії, фентезі і навіть почасти травелогу. Від кожного жанру авторка взяла потроху, так що вийшов оригінальний «мікс», фірмове «смачне смузі» від Чернінької.

На авансцені твору — молода українська співачка Лілія. Виняткове обдарування цієї дівчини змушує мільйони поклонятися їй і водночас є її прокляттям (напевно, геній часто стикається із подібним, просто ми, перебуваючи по інший бік екрану, не замислюємося над цим). Вакуум навколо Лілії до певної міри є штучним, хоча зрозуміло, що тому, хто досяг справді високого становища, часто буває самотньо і непросто знайти свою долю, закохатися, як звичайні прості смертні. Утім, ця ж сама доля, яку і конем не об’їдеш, здається, благоволить співачці, адже вона зустрічає того самого єдиного, рівного їй у всьому. Він — молодий і вродливий, неймовірно талановитий польський актор зі світовою славою. Проте чомусь поляк Амадей не може зробити кохану щасливою, здолати злі чари і вирвати дівчину із рокованого кола, того самого вже згаданого вакууму. У чому ж причина Ліліної ізоляції? Чому вона не здатна боротися за власне щастя? Де її воля і жага до життя? Читач дізнається, але не відразу. Спершу авторка підкине кілька інтриг та загадок… Можливо, когось шокує правда. Але така вже вона пані, що завжди готова нас уразити, коли ми нарешті бачимо її голою і неприкритою.

Ще одним не менш виразним пластом тексту є внутрішній перегук головної героїні із іншою всесвітньо відомою українською співачкою Соломією Крушельницькою. Яким є цей зв’язок? Чому саме Крушельницька виникає в тексті, до того ж розкривається із несподіваного ракурсу? Хто така Нюся? До чого тут лікарня, специфічний заклад для душевнохворих? Цю тайну також залишу читачеві — нехай довідається про це із книжки.

Роман презентує читачеві наш час, тож авторка не змогла оминути тему Великої війни. Власне, це видно вже з назви твору: спекотне літо, коли Ліля знайомиться у Франції з Амадеєм, протиставляється зимі, коли в Україну вторгається військо безумного російського маніяка, і коли герої отримують іще один шанс виправити щось у власній долі. Авторка проводить паралелі між висадкою союзних військ в Нормандії у червні 1944 року, коли весь світ об’єднався проти коричневої чуми, і лютим 2022 року, коли той самий світ, на жаль, не зміг консолідуватися проти новітнього зла ― не менш страшного рашизму.

Ну і насамкінець, ніхто не скасовував потягу до нових місць і прекрасних місцинок, яких так багато навколо нас — і в нашій країні, і за кордоном. Саме в таких неповторних місцях, туристичних, привабливих, таких, що надихають і закохують у себе з першого погляду, відбуваються всі події нового роману Олени Чернінької. Це окрема насолода від тексту ― мандрувати разом із авторкою та її героями Францією та Україною. Авторка добре знає, про що вона пише, адже скрізь побувала сама і на власні очі бачила всі звабинки та цікавинки.

Авторка підіймає у романі чимало складних тем, але робить це не обтяжливо для читача, із властивою для ідеостилю Чернінької легкістю. Це є безумовним плюсом цього тексту ― до всього викладеного в цьому короткому огляді.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage