"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дудник Владислава

Життя десятиліток сповнене відкриттів, цікавих пригод, маленьких перемог та шкільних халепок. А якщо у тебе ще й… дві сім’ї?! Вдвічі більше турботи, любові та тепла від рідних, але… й вдвічі більше траблів! Як це – жити подвійним життям і при цьому залишатися собою – дізнаємося із чудової новинки Гайді Лінде «Олівія і два її життя» для читачів молодшого та середнього шкільного віку.

Олівія та її подвійне життя

10-річна Олівія, немов якийсь таємний суперагент, веде подвійне життя. Так сталося, що її тато й мама вже давно не разом, тому тиждень наша Оливка живе у мами Лінн, а тиждень – у тата Фінна. Змінюються будинки і їхні жителі, а отже і кімнати Олівії (у домі Фінна у Олівії їх аж дві, а у будинку мами доводиться ділити кімнату зі звідним братом Віктором), та й обов’язки дівчинки у родинах і розпорядок дня у сім’ях кардинально різні.

Дві сім’ї, два доми. Усе, помножене на два. Тому й радощів і клопотів у Олівії вдвічі більше, ніж могло б бути у її однолітків!

«Коли живеш що другий тиждень, проживаєш певним чином два життя. Принаймні таким я бачу своє: своєрідне подвійне життя. У тижні, які називаються парними, я живу з мамою, а в непарні – з татом.

… Мама має довге пишне волосся і витатуйованого орла на спині. Вона працює в газеті, любить голосно вмикати музику і сповнювати дім гостями.

Тато має каштанове волосся, зачесане на один бік. Він любить укладати списки правил або ж справ, які треба зробити. А ще він любить довгі прогулянки лісом, здебільшого самітними стежками, де ризикуєш зустріти хіба зграйку пташок. Або мурашник із мурашками». 

Якщо у будинку тата завжди спокійно, чисто та охайно, то у маминому – гармидер, веселощі й багацько жителів (п’ятеро дітей, п’ятеро звірят і двоє дорослих!), усі зі своїми проблемами та запитаннями.

У домі мами мешкають й четверо синів її нового чоловіка Бйорна: близнята-непослухи Кім та Каспер, веснянкуватий та розумний Віктор і набурмосений старшокласник Рубен (у якого п-у-б-е-р-т-а-ц-і-я! – пояснює Бйорн). Спробуй знайти з усіма спільну мову!

Крім того, цікавим персонажем ще є собака Ковбаса: дуже ласкава, але разом із тим і страшезно лінива (а ще вона весь час пукає J).

Не дивно, що час від часу Оливці хочеться побути на тихому затишному «острівку» в тата і його дружини Луісе. А коли дівчинці стає надто нудно без звичного домашнього гармидеру та друзів – саме час повертатися до мами Лінн.

Класно змінювати щось у житті, але це може бути й надто обтяжливо. Особливо коли дізнаєшся, що у татка із його коханою буде маля і ти, можливо, перестанеш бути «улюбленою дитиною»! Чи любитимуть тебе рідні так само тоді, коли у домі з’явиться малеча?! Сумніви та сум осіли у шлунку Олівії важким неприємним клубком.

А коли у клас приходить новенька Корнелія, і тебе перестають помічати (наче ти ніколи й не існувала!) та «виселяють» у найнезручніший куток класу – ось тоді чекай справжніх траблів та суперництва! 

«… Коли дзвінок кличе на урок, я щодуху мчу догори сходами в клас, хоч він аж на третьому поверсі. Думаю про все, що вселяє в мене радість: про нове місце біля вікна і про те, як здам своє чудове домашнє завдання про Італію.

Та коли широко відчиняю двері класу, бачу чужу дівчинку. Яка сидить на моєму місці».

Оливка від таких неочікуваних змін й перипетій у своєму житті розгубиться настільки, що зробить те, чого сама від себе не очікувала – підкладе на стілець новенької Корнелії… пукавку! А які це матиме наслідки – прочитаєте у цій гумористичній та смішній, але при цьому щирій та щемкій книзі!

 

Що робити, коли усе змінюється?

Ця історія про родинні перипетії і сімейні цінності; про любов рідних та зміни; про ревнощі та страхи старших дітей, які можуть виникнути, коли у сім’ї з’являється малюк. Батьки мають навчитися говорити зі своїми дітьми на такі теми, як розлучення, переїзд, поповнення у родині, страхи та очікування. І, можливо, саме «Олівія і два її життя» допоможе дітям та їхнім батькам поговорити на важливі теми. Адже щирість і довіра між рідними – такі цінні!

«Батьки весь час так кажуть – можеш звіритися в усьому! Та якщо дійсно відважишся звіритися в усьому, у найгіршому, найстрашнішому, чи захочуть вони тебе вислухати?».

Ця книга розповість й про заздрощі та суперництво, несвідомі вчинки, які роблять під впливом ревнощів, суму чи страху. Будь-хто може помилитися, але велика сміливість та сила духу потрібні для того, щоб зізнатися у своїх хибах та спробувати їх виправити.

Тривоги, які існують у наших думках – часто просто мильні бульбашки, які так просто лускаються, якщо вдасться щиро поговорити та зізнатися у своїх почуттях! І тоді, після усвідомлення, що тобі не потрібно бути краще когось, щоб із тобою дружили, поважали чи любили – стає так легко на серці!

Оливка допоможе дітям і підліткам усвідомити свою відповідальність та роль у родині та замислитися над такими поняттями, як справедливість та чесність із собою та іншими.

Маленькі, але такі справжні радощі – це грати в країни за абеткою з мамою, готувати разом із нею попкорн чи піцу; написати татку листівку із надписом: «ДОРОГИЙ ТАТУ! Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ БІЛЬШЕ, НІЖ ФАНТУ!»; кататися на велосипеді, не тримаючись за кермо; вирізати з вербової гілки сопілку; бешкетувати та спілкуватися зі своїми найкращими друзями або гратися з сестричкою чи братиком. 

Книга наповнена Різдвяною атмосферою, солодким ароматом зими, дива і казки. Кращого часу для здійснення мрій годі й шукати! Давайте усі разом повіримо у зимові чудеса і не сумніватимемося, що усі наші заповітні бажання обов’язково збудуться!

У Різдвяну пору навіть той, кого вважав суперником, може стати тобі гарним другом; а те, що тебе так тривожило – стане справжнім подарунком долі, – Олівія тепер це точно знає!

Чудовий переклад з норвезької Наталії Іваничук та веселі ілюстрації Альбіни Колесніченко доповнюють цю прикольну та цікавезну історію, яка приносить усвідомлення, що це нормально, якщо твоя сім’я відрізняється від інших. Так само як і цілком природно відчувати не тільки позитивні емоції й інколи мати дражливий настрій. Ми усі різні й неповторні, і наші родини теж унікальні.

І хай у сім’ях кожного з нас усе буде ок!

«Думаючи про своє життя, я уявляю два великі різні пазли. Якщо їх скласти докупи, вийде гарна картина».

Книга вийшла за підтримки Creative Europe.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage