"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дронь Артур
«Похований велетень». 10 цитат про почуття і забуття
Книга Кадзуо Ішіґуро «Похований велетень» перенесе вас у середньовічну Англію в перші десятиліття після смерті легендарного короля Артура. Роман Нобелівського лауреата написаний в жанрі історичного фентезі, але є своєрідною притчею, актуальною в будь-який час. Книга розповідає про пам’ять і забуття, давні рани та помсту, війни між народами та стосунки між людьми. Видання у перекладі Тетяни Савчинської та художньому оформленні Оксани Йориш наповнене роздумами і питаннями, які видаються риторичними тільки на перший погляд...
 
***
… а хіба були часи, коли ми з тобою не знались? Іноді мені здається, що ми разом від самого народження.
 
***
...ті почуття, які зараз живуть у наших серцях, схожі на краплі дощу, які все ще спадають на нас із мокрого листя, хоча дощ уже давно вщух.
 
***
Проте Господові відомо, як повільно в літньому подружжі визріває любов, і Господь розуміє, що без темних тіней не було б і цілісного почуття.
 
***
Наше спільне життя — це казка зі щасливим кінцем, і неважливо, які повороти долі до нього привели.


***
Не так легко покинути місце, де прожив ціле життя.

***
Диво дивне, що світ забуває про людей і про події, які відбувалися тільки вчора чи передучора. Наче нас усіх спіткала якась недуга.
 
***
Якому богові до вподоби, щоби зло залишалося забутим і непокараним?
 
***
Як можуть старі рани загоїтися, якщо вони кишать личинками?
 
***
Комусь із вас зведуть чудовий пам’ятник, який допоможе живим пам’ятати про заподіяне вам зло. Комусь дістанеться лише неотесаний дерев’яний хрест чи пофарбований камінь, а комусь із вас судилося навік заховатись у тіні історії. Так чи інак, а всі люди — це учасники споконвічної процесії…
 
***
Чужинець припустив, що, можливо, сам Господь забуває наше минуле, забуває і ті події, які сталися давно, і ті, які відбулися навіть сьогодні. А якщо чогось немає у Божій пам’яті, то як воно може залишитись у пам’яті простих смертних?
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage