"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дронь Артур
Першими торкатися книг. Як працюють логісти «Видавництва Старого Лева»?
Видання книги — дуже довгий і відповідальний процес, із яким Старий Лев не впорався б самотужки. Саме тому в нього є великий і дружній колектив. Ми уже знайомили вас із відділом авторського права, а сьогодні розповімо про ще одну чудову команду. Саме завдяки їй книги вчасно потрапляють до книгарень, де ви можете їх придбати. Саме ця команда надсилає вам книжечки, які ви замовляєте через сайт видавництва. І якщо вам завжди було цікаво, хто ж першим бачить нові книги, то сьогодні ви про це дізнаєтесь. А розкажуть вам наші логісти — працівники львівського складу «Видавництва Старого Лева». 
 
 
ІГОР ФЕДОРИШИН, керівник львівського складу
 
ПРО ІСТОРІЮ СКЛАДУ
 
За сім років моєї роботи у «Видавництві Старого Лева» в нас змінилося три склади. Коли я тільки прийшов, склад був зовсім невеликий — всього 100 квадратних метрів. Обяги відвантажень були значно скромніші, аніж зараз, а працювало всього двоє людей. Складування відбувалося вручну, адже розмір приміщення не дозволяв розмістити стелажі чи використовувати складську техніку. Пригадую, одного разу перед BookForum потрібно було прийняти майже 20 тонн книг, і довелось працювати вручну, бо автонавантажувач вийшов із ладу. Нам тоді допомогли працівники офісу, і всі працювали на такому піднесенні, що справились за дві години!
 
Після таких випадків стало зрозуміло, що склад має бути більшим, із більшою кількістю працівників та використанням техніки. Зараз на складі у Львові — десятеро працівників. Тепер це сучасне приміщення з палетними стелажами і складською технікою. Окрім того, маємо ще склад в Києві з трьома логістами, які? окрім своєї роботи? завжди виручають за потреби й нас. Плануємо розширюватись, а також впровадити сучаснішу систему обліку.
 
ПРО ОБОВ’ЯЗКИ КЕРІВНИКА
 
Моїми основними завданнями є організація роботи складу, логістики видавництва, координація з суміжними структурними підрозділами та зовнішніми контрагентами. Фактично все, що пов'язане зі зберіганням і перевезенням книг, стосується мого функціоналу. Така робота вимагає багато комунікації, вміння зосереджуватись на кількох паралельних процесах, бачення цілісної системи. Треба вміти відділяти першочергові завдання та налагоджувати співпрацю з людьми. Така багатовекторність у роботі мені подобається. Вона ніколи не буває нудною і не прив’язує до робочого місця. 
 
Працівники складу — це великий колектив друзів, які разом не лише працюють, а й проводять вільний час. Логістів у «Видавництві Старого Лева» аж десять: Ігор Федоришин, Андрій Литвин, Станіслав Шуп'яний, Олесь Ковальчук, Павло Демцюх, Петро Якимів, Ярослав Байкенич, Тарас Вербовий і Павло Байкенич, а також обліковець Данило Симонов. Вони пояснять вам, у чому полягає робота на складі, та розкажуть, за що її так люблять.
 
Хто такі логісти і чим вони займаються?
 
Станіслав Шуп’яний: Логісти у «Видавництві Старого Лева» — це люди, які відповідають за переміщення та зберігання книг. Щоправда, за цим коротким формулюванням стоїть багато різнопланових обов’язків. Ми відповідаємо за вибір перевізника, пакування книжок, постачання ними наших книгарень та відправлення замовлень інтернет-книгарні та дистриб'юторам.
 
 
 
 
Як проходить робочий день працівника складу?
 
Петро Якимів: Зазвичай робочий день на складі видавництва складається із того, що логіст бере накладну, позначається в реєстрі і збирає книги, які потім запаковує і оформляє. Наприкінці робочого дня приїздить перевізник, і ми завантажуємо посилки, які назбиралися упродовж дня. 
 
Окрім цієї роботи, інколи нам довозять нові тиражі книг, які потрібно прийняти, порахувати і розвезти по вільних місцях на складі. А якщо приходять повернення книжок, то рахуємо їх і ретельно передивляємося, щоб відкласти примірники з яким-небудь браком. 
 
 
Логісти — це люди, які першими бачать нові книги. А чи є у вас можливість першими їх прочитати?
 
Павло Байкенич: На жаль, немає. У логістів щодня дуже багато роботи, тож часу на читання нема, хоч як би його хотілося. Зате для читання є вільний, позаробочий час ;)
  
 
 
 
Як книжки Старого Лева потрапляють у книгарні?
 
Тарас Вербовий: Доставка на наші локації зазвичай відбувається двічі на тиждень. У понеділок і четвер менеджер Назар Мельниченко скидає на склад переміщення, згідно з яким ми комплектуємо поставки. На львівські книгарні доставляємо їх в п'ятницю зранку, а до Києва, Одеси і Дніпра відправляємо Новою поштою. Залежно від поточного навантаження, книги можуть поїхати в четвер або п'ятницю. 
 
Зазвичай ми отримуємо переміщення вже після обіду. До київських локацій доставка відбувається вже наступного дня, а до Дніпра та Одеси може й через день. Новинки зазвичай просто додаються до планових поставок, але у разі необхідності ми доставляємо чи відправляємо їх окремо.

 
Що у вашій роботі найлегше?
 
Павло Демцюх: Найперше треба сказати, що робота логіста є фізично і розумово напруженою, адже завжди потрібно бути в тонусі. Тому найлегшим, напевне, є той момент, коли від складу від'їжджає завантажена нашими книгами машина. А ще дуже приємним і найкращим аспектом нашої роботи є спілкування з колегами. Вважаю, що мені дуже пощастило зі співробітниками.
  
 
 
 
Що здається у вашій роботі найскладнішим?
 
Олесь Ковальчук: У нашій роботі є найскладніший період — осінньо-зимовий сезон. У цей час надходить величезна кількість великих і малих замовлень. Переживаєш за те, що потрібно встигнути все запакувати та відправити вчасно. Найбільше труднощів тоді виникає під час доставки книг по місту, адже транспорт надовго затримується у заторах і немає можливості оминути проблемні ділянки дороги, бо книгарні розташовані в людних місцях.
 
ПРАЦІВНИКИ СКЛАДУ У СВОЇЙ РОБОТІ ЛЮБЛЯТЬ…
 
Допомагати людям отримати бажані книги. Особливо на новорічні свята, коли діти та дорослі чекають на диво, а ми стаємо частинкою свята, бо збираємо, пакуємо і надсилаємо для них книги та сувеніри.
 
Бути учасниками процесу змін і покращення системи логістики. 
 
Першими бачити нові книги. Бачити результат праці великої команди людей, коли книга приїжджає з друкарні. 
 
Працювати в такому чудовому колективі та спілкуватись із колегами навіть в позаробочий час.
 
Бути причетним до книги як до процесу, навіть на такій термінальній стадії як логістика вже готового продукту. 
 
Робочу атмосферу, яка допомагає зустрічати навіть найскладніші завдання з усмішкою.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage