Ненормований графік роботи батьків негативно впливає на розвиток дітей
15.10.2015

Ненормований графік роботи батьків негативно впливає на пізнавальні здібності та поведінку дітей. Саме до такого висновку дійшли вчені Інституту економічної політики (Economic Policy Institute) у Вашингтоні, провівши ряд досліджень.
Economic Policy Institute пише про те, що сьогодні кількість професій невпинно збільшується, а стрімкий розвиток технологій дає можливість працювати у будь-який час доби, в офісі чи вдома. Часто саме це заважає батькам виділити проміжок часу, який би був повністю присвячений дитині, а відтак негативно впливає на її розвиток, зростання та навчання.
Ось кілька ключових тез із результатів дослідження:
- маленькі діти та підлітки, чиї батьки працюють за ненормованим графіком або за межами стандартних робочих годин у денний час, у більшості випадків мають погано розвинені пізнавальні здібності та незадовільну поведінку;
- такі малюки продемонстрували гірше чуттєве сприйняття, пам'ять, навчання, здатність до вирішення проблем, вербальну комунікацію і виразність мови;
- для дошкільнят, чиї батьки працюють понаднормово, типові негативна реакція на суспільство, депресії, тривога, агресія;
- постійна зміна графіку роботи батьків призводить до нерегулярного приймання їжі у дітей, а також часу для сну;
- для батьків характерна часта втома, неспокій, дратівливість, а це стимулює дитячу злочинність, агресію та інші негативні поведінкові прояви, такі як паління, вживання алкоголю тощо.
Economic Policy Institute наголошує на необхідності політичного втручання у вирішення проблеми ненормованого графіку роботи батьків, введення низки законів, які б допомогли батькам проводити більше часу з дітьми і при цьому уникнути серйозних ударів по бюджету та кар’єрі.
На думку науковців, держава має виплачувати премії, якщо працівник працює понад 8 робочих годин або поза межами стандартного робочого дня. Також рекомендується обмежити нічні та вечірні зміни для людей, які мають дітей. При цьому представники інституту вважають, що держава чи підприємство-роботодавець мають заохочувати грошовими винагородами усіх співробітників-батьків, навіть якщо вони працюють менше 8 годин щодня чи 40 годин на тиждень.
Такі пропозиції були винесені на розгляд уряду США. Звісно, це не єдиний шлях вирішення проблеми, адже поза координацією ринку праці на державному рівні, у кожній країні у тій чи іншій мірі стоять проблеми соціального характеру, які теж потрібно вирішувати, - йдеться у повідомленні Economic Policy Institute.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно