"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Кізима Олеся

Ділимося добіркою книжок про відомих вихідців з України, якими захоплюється увесь світ.

Богдан Гаврилишин, «Залишаюсь українцем»

Богдан Гаврилишин – хлопчик із села на Тернопільщині, а згодом простий канадський лісоруб, який вступив до Університету Торонто та став видатним вченим-економістом, громадським діячем, меценатом, радником кількох президентів України. Його вважали своїм в Канаді, Швейцарії, Бразилії, Чилі, Венесуелі, Індії, Ірані, Японії, Австралії й Аргентині... Він любив життя, вірив у людей і вмів змінювати світ навколо, керуючись девізом «Думати глобально, діяти локально».

«Якщо ти бачиш добро в людях, це стимулює все добре, що є в них. Воно набирає більшої ваги і впливає на їхнє думання й поведінку. Довіряйте людям і, думаючи про них добре, ви самостверджуватиметесь».

16 липня 2021 року Верховна Рада України підтримала проєкт постанови про запровадження Всеукраїнського дня відповідальності людини, який щорічно відзначатиметься 19 жовтня – у день народження Богдана Гаврилишина.

 

Михайло Слабошпицький, «Українець, який відмовився бути бідним. Петро Яцик»

Селянський син з бойківського краю, що опинився в Канаді після Другої світової війни, маючи лише сім доларів, а згодом став мільйонером на чужині, – це відомий бізнесмен, меценат і філантроп Петро Яцик. Найбагатший українець Канади, який любив Україну до глибини власної кишені: сума його пожертв на українські інституції в західному світі, такі як Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства, Канадський інститут українських студій й інші, перевищує 16 млн доларів.

«Убогий духом не може бути багатим, незважаючи на те, скільки грошей він має».

Іменем Петра Яцика названо Міжнародний конкурс знавців української мови – конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

 

Уляна Скицька, «#НАШІ на карті світу. Історії про людей, якими захоплюється світ»

Що поєднує останню принцесу Кореї, «батька» світлодіодів, 25-кратного лауреата премії «Греммі», найтитулованішого борця сумо ХХ століття та дешифрувальника писемності мая? Усі вони – разом із ще 75 непересічними героями та героїнями книжки Уляни Скицької – мають українське походження. Вони змінили хід історії, їхні досягнення дивують і вражають, а їхні біографії нагадують сценарії пригодницьких або мотиваційних фільмів.

«Українці часто не здогадуються про їхнє українське коріння, називаючи їх американцями, швейцарцями чи аргентинцями. Натомість частину з них світ звик називати росіянами. Це, головним чином, стосується тих, хто народився до 1917 року, тобто в Російській імперії, а отже, їм автоматично приписали російське походження. Ці імена надто цінні, аби комусь «віддавати», тож мені хотілося заявити на них наше право. Право називати їх «нашими».

 

Софія Яблонська, «Далекі обрії»

Ця книжка – третій тревелог з-під пера української письменниці-мандрівниці, фотографині та кінооператорки Софії Яблонської, що описує її навколосвітню подорож – із Франції через Африку, Цейлон, Китай, Індокитай, Сіам, Малайзію, Яву, Балі, Австралію, Таїті, Бора-Бора.

Роман був написаний під час мандрів Софії у 1934-1935 роках. Вперше вийшов друком в 1939 році у Львові.

«В моїх мандрівках, з краю в край, я ніде не зустріла раю, якого сподівалася. Зате іноді хоч здалека схопила кілька відблисків земного щастя, яке тепер має для мене більшу вартість, ніж уявлені раї. Ось чому далі їду в дорогу, що ще довгою смугою стелиться переді мною. Перебуду ще не одні злидні, переможу ще не одну перешкоду, тільки на те, щоби в переході вкрасти сям-там кілька відблисків екзотичної краси Далекого Сходу».

 

Кетрін Інґрем, «Це Воргол»

Енді Воргол (Андрій Варгола) – один з найвідоміших та найбільш суперечливих художників другої половини ХХ століття, автор 10 тисяч робіт, якого називали королем поп-арту. Зелені банки Coca-Cola і 32 банки супу «Campbell», упаковки з ганчірками для миття посуду й доларові купюри – на перший погляд прості картини уродженця Піттсбурга, сина русинів-емігрантів із лемківського села Микова (зараз належить Словаччині), стали культовими.

Його ім’я стоїть поряд з Ван Гогом та Пікассо у списку найдорожчих митців світу, а серед топ-30 найдорожчих картин за всю історію – дві його роботи: «Вісім Елвісів» та «Срібна автокатастрофа (Подвійна аварія)».

«Хочете знати все про Енді Воргола – просто гляньте на поверхню моїх робіт, моїх фільмів, мене самого: це і є я. За цим більше нічого не стоїть».

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage