"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Бутенко Анна

Скільки разів ми давали собі обіцянки почати щось нове: правильно харчуватися, зайнятися спортом, позбутися мотлоху, більше приділяти уваги родині. Це нове життя «з понеділка» зазвичай відкладається у довгу шухляду, й іноді нам потрібен просто поштовх, мотивація.

Чудовим прикладом такого натхнення є книга Розанни Каспер «Велика книга 30-денних викликів. 60 програм формування звичок для кращого життя», яка складається з семи розділів: фізична підготовка, харчування, догляд за собою, практика усвідомленого споглядання, організованість і продуктивність, знайомі і рідні, а також творчість і навчання.

У книзі нема роздумів і довгих описів важливості змін, початку нових звичок. Вона створена для активних трансформацій, прописаний лише алгоритм дій. Вказаний найкоротший шлях, який приведе до бажаного. Від вас потрібне лише бажання і неухильне дотримання порад та правил. Як зазначає сама авторка, «саме послідовність приводить до змін». Головна думка в тому, щоб 30-денний виклик став постійною звичкою.

Зручною є структура книги: один розворот – один виклик. Ви напевне оберете щось для себе та будете рухатися до кращої своєї версії. До речі, необов’язково одразу читати всю книгу і дотримуватися більшої частини викликів у цю ж мить. Це буде заважко та неефективно. Завдяки дуже зручному змісту книги, ви можете обрати розділ зі сферою життя, в яку хотіли б внести зміни найбільше, а далі прочитати про виклик і почати діяти. Розанна Каспер зазначає: «Не намагайтеся змінити себе на 100 відсотків… Якщо ви взялися за фізичну активність, не відмовляйтеся водночас від цукру. Зосередьтеся на спорті і лише на ньому». Звичайно, спочатку буде дуже важко протримати виклик 30 днів, але авторка дає рятівні поради для вдалого початку: розповісти усім про ваше рішення кинути собі певний виклик (публічні обіцянки спонукатимуть до відповідальності), скласти форс-мажорні плани (у випадку раптових перепон вирішити, як діятимете), використовувати візуальні підказки, оцінювати власний прогрес, не відступати, якщо напартачили та ін.

Книга дуже лаконічна, але разом з тим глибока: авторка без зайвої «води» подає інформацію, радить додаткові книги, сайти, додатки з тієї чи іншої мети. Крім звичних речей, які хочуть покращити безліч людей, є і дуже цікаві виклики. Наприклад, усвідомлені сновидіння, навчитися чути відмови, важливість застилання ліжка та ін. Також особисто мені дуже припали до душі такі виклики:

- жодних нарікань, пліток чи осуду (або як альтернативний варіант практикувати самоспівчуття, 30 днів не критикувати себе).Дуже важливий, на мою думку, виклик. Вчить стежити за власними негативними словами та думками;

- виклик сміхом (адже щирий, сердечний сміх – це спосіб позбуватися стресу, здобувати енергію);

- контроль виконання планів (цей виклик є дуже на часі в еру заклопотаності та швидкого ритму життя).

Рекомендую до прочитання цю мотиваційну книгу. Дуже корисна, а до того ж яскраво оформлена. Її можна з впевненістю зробити настільною книгою та періодично перечитувати, обираючи щоразу нові виклики, які будуть вам цікаві в конкретний період вашого життя.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage