"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Лугова Анна
Мандрівки місцями письменників: Будинок-музей Марка Твена в Гартфорді
У 1874-1891 роках відомий американський письменник Марк Твен проживав у Гартфорді (Коннектикут), де мав триповерховий будинок з 19 кімнатами.
 
Дім був побудований у 1874 році у вікторіанському стилі. Саме тут Марк Твен написав свої найвідоміші витвори мистецтва — «Пригоди Тома Сойєра», «Принц і злидар», «Життя на Міссісіпі», «Пригоди Гекльберрі Фінна» та багато інших.
 
 
У 1891 році матеріальні проблеми змусили письменника переїхати до Європи. 1903 року сімейство Твена продало будинок, адже не мало бажання залишатися в ньому після смерті доньки письменника Сюзі. За кілька років у цій будівлі відкрили школу для хлопчиків, після цього будинок перейшов у руки приватних власників.
 
 
У 1929 році «Mark Twain Memorial» і Бібліотечна комісія штату Коннектикут купили цей будинок, а 1962 року дім визнали національною історичною пам'яткою США. 
 
 
Масштабні ремонтно-реставраційні роботи, завдяки яким вдалося майже повністю відновити інтер’єр житла Твена, провели завдяки пожертвуванням місцевих жителів.
 
Будинок-музей Марка Твена офіційно відкрили у 1980-1981 роках, реставрація та поповнення експонатів музею продовжуються і зараз. Дотепер колекція музею налічує майже 10 тисяч експонатів.
 
 
У будинку-музеї можна ознайомитися з більярдним столом, за яким Марк Твен полюбляв грати у вільний від роботи час, а також побачити велику колекцію посуду, виготовленого компанією «Тіффані».
 
Особливо цікавою частиною музею є бібліотека письменника, де можна ознайомитися з його рукописами, особистими фотографіями, а також рідкісними книгами, які належали Марку Твену.
 
 
На сайті музею Марка Твена є дуже цікавий та докладний віртуальний тур, тому якщо ви маєте бажання прогулятися садибою неймовірної краси – ласкаво просимо!

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage