"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Луцюк Анна
Маленькі історії Великих Людей. 5 фактів про Фріду Кало
Яскрава, магічна, сильна, неймовірна, витончена, стильна, загадкова, енергійна і зболена — щоб описати Фріду Кало, треба підбирати десятки означень. Мексиканська художниця поєднувала у собі вихор іпостасей і була непередбачуваною та прекрасною у всіх своїх проявах. Бурхливе трагічне життя і глибокі насичені картини приковують увагу десятки років. У серії «Маленькі історії Великих Людей» британська науковиця Ізабель Томас знайомить наймолодших читачів і читачок із жінкою, що зробила світ яскравішим.
 
Ми вже розповіли вам кілька цікавих фактів про науковицю Марі Кюрі та багатогранного винахідника Леонардо да Вінчі, на цей раз — кілька штрихів із життя художниці Фріди, мінібіографія якої днями доповнила серію «Маленьких історій Великих Людей».
 
 
Травми і болячки змусили Фріду кілька років пролежати в ліжку.
 
У дитинстві перехворіла на поліомієліт — хворобу, що ослаблює м’язи і може бути смертельною. Пізніше вона потрапила в аварію, яка понівечила тіло і ускладнила все життя. Фріда перенесла близько 30 операцій. У 43 роки їй ампутували праву ногу через гангрену. Всі фізичні немочі вона проживала завдяки мистецтву. Творчість допомагала їй втриматися на краю прірви. «Навіщо ноги, коли в мене є крила, щоб літати?» — іронізувала мисткиня у своїх щоденниках.
 
Фріда Кало двічі виходила заміж.
 
Щоправда це був один і той же чоловік — Дієго Рів’єра. Вони однаково були віддані творчості і невірні одне одному,  їх захоплювали соціалістичні ідеї і мексиканська автентика. Дієго був старший на 22 роки, значно вищий і важчий, пару називали «слон і голубка». Фріда писала про їхні взаємозалежні і бурхливі стосунки: «У моєму житті було дві аварії: одна – коли автобус в’їхав у трамвай, друга – це Дієго».
 
В основі неповторного стилю Фріди був національний мексиканський одяг.
 
Хоча Фріда була ближча з батьком, емігрантом з Німеччини, ніж з матір’ю, яка походила з індіанського роду, але дівчина відчувала приналежність до мексиканських традицій, носила народний одяг. Життя із Дієго підсилило любов до автентики, чоловік захоплювався доколумбовою культурою, а в побуті їх оточували артефакти тих часів. Барвисті пишні сукні, рослинні орнаменти, ацтекські символи — гармонійно доповнювали образ художниці і підкреслювали її строкатий та химерний внутрішній світ.
 
Речі знаменитої мисткині пів століття були сховані від світу у ванній кімнаті.
 
Фріда Кало заповіла, що її особистий гардероб можна буде показувати лише через 15 років після смерті Дієго Рів’єри. Проте, з якихось причин, це сталося через 50 років після того, як чоловік відійшов у засвіти. Ванну кімнату, де зберігалися речі художниці, відкрили у 2004-му. Експерти чотири роки займалися каталогізацією шести тисяч фотографій, трьох сотень особистих речей і 12 тисяч документів.
 
 
Ім’я Фріди стало брендом через пів століття після смерті.
 
Бізнесмен із Венесуели придбав у родини право на комерційне використання імені художниці і заснував Frida Kahlo Corporatio. Грошова купюра, лінія одягу і косметики, спідня білизна, кераміка, ювелірні вироби, марка текіли і пива, лялька Barbie — мисткиня присутня і впізнавна у всіх куточках світу.
 
 
«Хай живе життя!» — написала Фріда на своїй останній картині незадовго до смерті. «Хай живе Фріда!» — повторює людство, увічнюючи її образ у щоденному побуті. Краса має бути на відстані протягнутої руки.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage