"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Чиркова Дар'я
Маленька історія одного життя: Фернан Магеллан
Геній або безумець?
Мрійник або професіонал?
Деспот або першовідкривач?
 
20 вересня 1519 року п'ять кораблів на чолі з «Вікторією» відплили з Іспанії в невідомість. Капітаном судна був Фернан Магеллан.
 
Його подорож стала легендою, але чи знаємо ми реальну історію? Він не планував кругосвітнє плавання, але ряд надзвичайних подій зробив його подорож віхою в історії.
 
Цілі Магеллана були чисто комерційними: знайти для Іспанії шлях до найціннішого товару того часу прянощів. Вирішивши втілити свою давню мрію, Магеллан поставив на карту все: славу, гроші, визнання і посаду. Маленького зросту, не відомий своїм походженням. Небагатослівний інтроверт. Зразковий сім'янин. Сильний духом. Рішучий. Це все, що ми знаємо про нього як про людину.
 
 
Сучасна реконструкція судна «Вікторія»
 
У XV столітті світ був поділений на дві частини: Іспанії належала західна, Португалії східна. А саме на сході перебували Острова прянощів. Магеллан хотів знайти західний шлях на схід. Описів і карт західних морів та земель на той момент ще не існувало. Фернана вело чуття, легенди, здогадки. Його мучили сумніви, проте любов до ризику і слави перевершувала все.
 
Лідери, такі як він, приречені на самотність, нерозуміння і спроби знецінення ідей іншими. Фернан Магеллан був сильний духом чоловік і виховував рівних по духу матросів. Багато хто погодиться, що причина, за якої людина здається, не в тілі, а в дусі. Команда Магеллана не здавалася. Вони відчайдушно молилися в шторм, сподіваючись на порятунок.
 
Пройшовши випробування природою, географічними помилками, голодом, команда Магеллана таки знайшла прохід на схід протоку, яка з'єднує Атлантичний океан із Тихим та яку згодом назвали на честь мореплавця Магеллановою протокою. Саме в той момент його плавання встало врівень з відкриттями Колумба і Васко да Гама. Магеллан відкрив протоку в Тихий океан, назвавши його таким завдяки чудовій погоді, що вітала його там. Це відкриття на 400 років визначило історію і шляхи мореплавства.
 
 
Побачені та описані ним зірки над Тихим океаном, названі Магеллановими хмарами, допомогли астрономам детальніше вивчати всесвіт.
 
Через тривалий період пошуків, плавання в темряві, фізичних і емоційних труднощів назрівав бунт. Однак сильний і жорстокий з підлеглими Фернан Магеллан тримав все під контролем.
 
Минали місяці поневірянь по відкритому океану без найменшого клаптика землі. Зрештою кораблі прийшли до Філіппінських островів. 5 місяців шляху. 20 тисяч кілометрів. Справжній подвиг віри і наполегливості.
 
Магеллан приніс на Філіппіни християнство і провів основи колонізації. 
Один із острівних вождів, Лапу-Лапу, противився підпорядкуванню і пішов війною на матросів. Через багато років іспанці колонізують Філіппіни, але не тоді. У тій сутичці Фернану Магеллану судилося загинути. Відкривачеві західного шляху на схід так і не вдалося доплисти до Островів прянощів і завершити кругосвітню подорож.
 
Через 3 роки від початку плавання єдиний з п'яти кораблів повернувся до Іспанії. На палубі залишилося 18 матросів, а стартували 240.
Це була «Вікторія» — перше судно, яке обігнуло земну кулю.
 
На честь Магеллана названі протоки, впадини і морські височини. Кратери на Місяці й пінгвіни на Землі.
 
П’ять століть ми впевнено говоримо про те, що Фернан Магеллан здійснив одне з найбільших географічних відкриттів. Назавжди змінив географічний і політичний ландшафт планети та остаточно визначив форму земної кулі.
 
Детальніше про відомого мореплавця ви можете дізнатися на сторінках дитячої книги «Маленькі історії Великих людей. Фернан Магеллан».
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage