Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Дудник Владислава

Соціальні мережі давно вже стали невід’ємною частиною життя більшості підлітків. У віртуальному Всесвіті ми спілкуємося, шукаємо/отримуємо підтримку, виражаємо себе як творчих особистостей, знаходимо нових друзів та навіть кохання! Але не все так чудово, адже часто саме соціальні мережі стають сприятливим середовищем для цькувань та булінгу. Саме про це (і не тільки) новинка «Страшні дівчата» авторства Ліси Б’єрбу, Юганни Ліндбек та Сари Ульссон.

Буремне життя 8-Б

У цій захопливій, цікавезній та детективній історії три головних героїні із 8-Б класу, від імені яких ведеться розповідь. Познайомимося із кожною поближче!

Тільде

Інфо: інтровертна та тиха дівчинка, яка не мала друзів після переїзду в інше місто. Врівноважена та спокійна, зберігає здатність до критичного мислення у стресових ситуаціях. Має люблячу родину та турботливого старшого брата.

Суперсила: здаватися непомітною. Ця суперздатність зникла, коли фото Тільде потрапило на сторінку «Страшних дівчат».

Елені

Досьє: розумака із проникливим розумом та пристрастю до розслідувань, яка більшість вільного часу проводить на самоті. Обожнює спостерігати за людьми (і навіть інколи шпигувати за ними!). Закохана, але не дозволяє собі й мріяти про взаємність.

Фішки: обожнює створювати карти та схеми слідства, має поліційну стіну розслідування.

Девіз: «можна скільки всього дізнатися про людину, якщо просто витратити на неї трохи часу».

Ясмін

Хто така: перша красуня школи, у якої мама – відома у місті блогерка. Має хлопця на ім’я Амір, з яким весь час з’ясовує стосунки. Обожнює шопінг та косметику. Впевнена у собі, рішуча та активна.

Суперздібність: закохувати у себе всіх довкола.

Страшні дівчата б’ють у відповідь

Почалась ця детективна історія з того, що невідомий створив у Instagram сторінку «Страшні дівчата», де почав викладати не зовсім вдалі світлини викладачок, знаменитостей та учениць Фрея-школи. Насмішки, образливі коментарі та хештеги розповсюджуються школою зі швидкістю світла. Дівчата обурюються, але спостерігають за розвитком подій. І тільки коли невідомий злочинець викладає фото Тільде, вони розпочинають власне розслідування!

Тільде, Ясмін, Елені – у кожної свої мотиви, щоб чимскоріш розсекретити булера. Хто ним виявиться? Під підозрою кожен… Старшокласниці, Амір, Віктор Б., Тіммі і навіть класний керівник 8-Б та викладач математики Себбе чи його дівчина Вероніка… А між тим на сторінці «Страшні дівчата» з’являються усе нові й нові світлини… Навіть красуня Ясмін потрапляє до цього жахливого списку…

У ході свого розслідування дівчата, які до цього не надто полюбляли одна одну, зможуть познайомитися поближче і стати добрими товаришками!

Ясмін стає провокаційним слідчим у цьому розслідуванні. Вона не страшиться активних дій, планує провокативні та навіть небезпечні ситуації, тільки щоб довідатися істину!

Елені створює цілий проєкт по розкриттю злочинця, збирає докази, а у її списку підозрюваних – дійсно кожен знайомий!

Добре, що у їхній компанії є врівноважена Тільде, яка остуджує запал своїх подруг, щоб ті не накоїли дурниць. Тільки разом школярки зможуть довідатися правду про булера!

#немає_страшних_дівчат

«Страшні дівчата» – це історія про булінг, цькування у соціальних мережах та жахливі наслідки цього явища. Книга про дружбу, яка наповнює твоє життя світлом та сяйвом; про унікальність та неповторність кожної особистості. Те, що відрізняє тебе від інших, – потрібно цінувати й розвивати, а не прагнути за будь-що стати копією оточуючих, хай навіть їх вважають крутими чи популярними. 

Ця історія про симпатію та першу шкільну закоханість, від якої метелики в животі та мурахи по усьому тілу. Але, буває, ми часто плутаємо закоханість із справжніми та глибокими почуттями і заплющуємо очі на те, що наша «кохана людина» ставиться до нас не так добре, як ми на те заслуговуємо. Тому, ця книга вчить повазі – насамперед, до самого себе, а потім і до усіх інших.

Підлітки часто намагаються вирішити усі свої проблеми самі, але варто пам’ятати, що у разі насильства чи повторюваних випадках булінгу без допомоги дорослих просто не обійтися!

Ця історія про те, що немає «страшних дівчат» (ну, або хлопців J). Бо кожен по-своєму чудовий, із своїми родзинками та фішками, які роблять людину цікавою, непересічною особистістю.

Внутрішньо «страшними» можуть бути тільки ті, хто чинить зло навмисно і тішиться наслідками своїх вчинків. Але добро, у підсумку, завжди перемагає!

 

Книга буде цікавою та корисною не тільки для підлітків, а й для батьків, які хочуть краще розуміти, що відбувається у світі тинейджерів; а чудовий переклад Софії Волковецької робить цю історію ще ближчою українському читачу.

 * підтримка перекладу книги здійснювалась завдяки Шведській раді з питань культури Kulturrådet.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage