"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Крисюк Тетяна
3 яскраві книги, які допоможуть вашим дітлахам пізнавати світ
Дитинство – світлий і сповнений дивовижних відкриттів час, коли світ здається неозорим і загадковим. Саме тому дітлахам так хочеться досліджувати кожен його таємничий закуток, щодня отримуючи нову порцію знань.
 
Якщо ви вже відповіли на сотню-дві важливих запитань ваших «чомучок», а вони продовжують безперестанку на вас сипатися, без класних пізнавальних книг не обійтися.
 
Катерина Міхаліцина «Дмухавка та інші пухнасті вірші»
 
Літом кожен порядний дослідник віком від 5 до 8 років має відшукати бодай одну дмухавку. Не знаєте, що це за істотка така? Та це ж онучка кульбаби!
 
Росте вона у саду, на лузі, біля річки, може заховатися у бабусиному квітинку чи навіть серед зеленобоких овочів. Якщо вирушити на її пошуки, можна зустріти нечіпайок, гусінь-фантазерку, синю жабку, кішку Мурку, гігантську Ціпу та ще багато кого або що.
 
Головне – не бути, як слоненятко-з-дому-не-виходинятко, яке цілісінький день дивиться мультик. Бо мама може розізлитися і змусити робити уроки (влітку!). А це вже зовсім невесело.
 
«Такі-от веселі справи
на дні чималого ставу,
де й досі синашко-сом
у хатці сидить під вікном,
у хатці підводній соминій,
де води плюскочуть сині.
 
Чому це він тут?
А просто:
матуся його за хвостик
припнула – сидить, допоки
поробить усі УРОКИ!».
 
Загалом книжечка про Дмухавку дуже весела й пізнавальна. Читаючи її разом із вами, ваші невтомні «чомучки», перестануть боятися павуків та джмелів, розв’яжуть черевичне питання, ближче познайомляться з лісовими та водними жителями. І, можливо, поставлять вам декілька уточнюючих запитань щодо різновидів капусти. Але це не точно.
 
Мар’яна Савка «Родина абетка»
 
Літо й абетка – це ж несумісні поняття, скажете ви. А от і ні! Маряна Савка вигадала таку абетку, яку хочеться читати-перечитувати щодня. І навіть під час літніх канікул.
 
А все тому, що кожна літера алфавіту розповідає маленькому читачеві захопливу римовану історію. Інколи веселу й пізнавальну, інколи серйозну й повчальну. Є тут віршики про величні Карпати, котика-панича, маму Місяця, огірки на півруки, зозулині черевики, казкову Україну тощо. Читаючи їх, ваші дітлахи не лише запам’ятають нові літери, а й дізнаються багато цікавого. Наприклад, що у Африці є пустеля, у Карпатах – полонина і колиба, в Україні – поле, степ і хутори, а у кожному домі – хороший ґазда.
 
А ще вони без сумніву запам’ятають, що треба любити свою мову, країну і всіх-всіх людей. 
 
«Всіх людей не обійняти,
Всіх стежинок не сходити.
Але можна світ пізнати,
Просто вміючи любити».
 
Мирослав Лаюк «Заврик і його молодший брат»
 
Пізнавати світ самостійно – безумовно цікаво, але удвох робити це набагато цікавіше. Народження братика або сестрички – особлива подія у житті кожної дитини, бо це означає, що тепер у неї зявиться найліпший друг або подружка. Але інколи це розуміння приходить не одразу, бо мама приділяє багато уваги крихітному малюку, а ділити із кимось мамину любов завжди складно. Навіть якщо цей «кимось» – твій дуже близький родич.
 
Наприклад, стегозаврик Заврик, коли дізнався, що батьки народять йому братика, добряче засмутився. Йому помилково здалося, що тепер мама з татом любитимуть його не так сильно, як раніше.
 
«Нова дитина ще не народилася, а на стару вже всім байдуже – вирішив Заврик».
 
Тому Заврик вирішив піти з дому, забувши, що колись він сам був крихітним і зовсім безпомічним стегозавриком. Але добре, що тато вчасно опинився поруч. І Заврик нарешті збагнув, що бути старшим – не значить отримувати менше любові. Це значить мати її вдвічі більше.
 
Усі ці три книжечки мають на меті одну надважливу мету – познайомити ваших діток із дорослим життям. Легко та з гумором. Граючись та розглядаючи великі яскраві малюнки, вони з усмішкою запам’ятовуватимуть назви овочів, фруктів, пташок, комашок, вивчатимуть нові літери, колоритні українські слова, а також засвоюватимуть важливі життєві істини.
 
Пропонуємо переглянути підбірку ілюстрованих казок для дітей https://starylev.com.ua/tags/ilyustrovani-kazky-dlya-ditey

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage