"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Бабкіна Катерина

Уявіть собі величезну волохату істоту з такою теплою шерстю, що біля неї починає танути сніг. Це не снігова людина, не єті й не жодна з відомих досі істот. Це загадковий сніговий тепл! Саме його дитинча знайшов у старому басейні Мік із друзями — герої нової дитячої книги Катерини Бабкіної.

Повість «Сніговий тепл» із затишними ілюстраціями Євгенії Гайдамаки вже друкують, тож зовсім скоро вона потрапить до маленьких читачів. А поки всі ми чекаємо, дізнаймося про книгу більше від самої авторки!

***

Якщо чесно, кожного разу, коли настає зима, за винятком тих років, коли проводила її здебільшого десь в тропіках, я так мерзла, що уявляла собі умовного снігового тепла — когось дуже-дуже великого, м’якого, від кого так і пашить теплом. Напевне, ще з дитинства. З роками уявлення це оформилося в таку-от істоту, таємничу, велетенську, невідому. Я, до речі, уявляю собі тепла не зовсім таким, як намалювала його Женя Гайдамака!

Що ж до історії маленького Міка, його мами та його друзів — вона почалася з намагання оформити якусь ненав’язливу розповідь про дітей з різних соціальних прошарків і різних умов, які можуть об’єднуватися, дружити, розважатися разом, і це класно, але й про те, які складнощі при цьому можуть виникати в самосприйнятті цих дітей та їхніх батьків чи мам, і що можна зробити, щоби їх не виникало.

Ну й друга тема, яка віддавна мене цікавить і з якою я працюю більше в дорослих текстах — це тема відповідальностей, які часто дорослі, котрі не вивозять свого життя, травм, складнощів тощо, перекладають на дітей.

В ідеальному світі дорослі мають залишатися дорослими і розрулювати свої біди без участі дітей, але не завжди можуть, а діти мають завжди знати, що про них подбають, світ до них привітний і добрий і все буде гаразд, але так не завжди виходить.

Всі ці історії в один момент об’єдналися в повість про Снігового тепла і закінчилися Різдвяним дивом — бо чим іще складні речі мають, скажіть, закінчуватися? :) Окрім того, я писала цю повість в непростий період свого життя, і вдячна їй можливості триматися за оповідь, коли було складно.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage