"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дронь Артур
Ілюстратор Олександр Шатохін про книгу Вікторії Амеліної «Е-е-есторії екскаватора Еки»
Ви коли-небудь зустрічали балакучих екскаваторів? Вікторія Амеліна у книзі «Е-е-есторії екскаватора Еки» знайомить читачів саме з таким. Ека ділиться з маленькими читачами своїми захопливими і веселими «е-е-есторіями». Він потрапляє в найдивовижніші ситуації (як тоді, коли захопив ковшем пів Антрактиди), з яких йому щоразу допомагають вийти діти.
 
Історії Еки можна і прочитати, і порозглядати на ілюстраціях Олександра Шатохіна. А як саме він їх малював та які враження отримав від книги — розповідає сам художник.
 
***
 
Є книжки, починаючи читати які ти розумієш, що це твоє. Що саме ти й можеш намалювати цю історію. Текст ніби написаний саме для того, щоб ти все намалював. Так і склалося з «Е-е-есторіями екскаватора Еки».

Щойно я почав читати, одразу зрозумів, як повинен виглядати Ека, як буду його малювати і які кольори використаю. Образи виникли одразу! Зрозумів, що цю книгу буду малювати саме я, ще до затвердження художника. Таке відчуття виникає в мене дуже різко. Зазвичай я ще до всіх узгоджень знаю, що точно працюватиму над тією чи іншою книгою. В такі моменти я не роблю величезної кількості ескізів чи якихось пошуків, а сідаю і просто малюю.


Робота тривала, мабуть, кілька місяців. Самі фінальні ілюстрації робив близько місяця — приблизно такий час я планую для кожної книги, щоб можна було комфортно й зручно працювати і не квапитись.

Мені сподобалось, що формат книги — це нові й нові невеликі історії. Завжди треба було щось новеньке намалювати, створити нові образи і героїв.

Оскільки головними героями книжки є діти, то мені важливо було десь додати невеликі шматочки малюнків, намальованих ніби дитячою рукою. Для цього ідеально підійшли форзаци та частина книги, де дитина напише власну історію. Ці ілюстрації я малював не робочою, лівою, рукою.
 
Це моя книга-літня любов Посмішка Сподіваюсь, що попереду — іще більше таких проєктів!
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage