Stary Lev Logo

26 листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору. Зібрали для вас кілька книг та відео, присвячених цій страшній трагедії.

«Марія», Улас Самчук

У своєму романі український письменник розповів світові правду про Голодомор 1933 року, його причини і наслідки. Через події із життя Марії, її близьких, земляків протягом кількох десятиліть — від дореволюційного періоду до більшовицьких реформ 1930-х років і геноциду українського селянства — автор художньо осмислює трагедію однієї родини в межах трагедії всієї української нації і підносить образ селянки Марії до символу цілої України.

«Жовтий князь», Василь Барка

На сторінках книги, для якої автор роками збирав свідчення очевидців Голодомору, письменник створив символічний образ Жовтого князя, демона зла, який несе з собою лише руйнування, спустошення, муки і смерть. Катастрофу нації під час Голодомору письменник змальовує через особисту трагедію родини Катранників, з яких живим залишається тільки молодший син, Андрійко — загалом типова ситуація з реального життя. Картини життя сім'ї наповнені вражаючими, страшними подробицями. Але в усіх ситуаціях герої залишаються вірними селянській і загальнолюдській моралі.

«Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала», Мірослав Влеклий

Книга польського репортера та письменника — жанрово унікальна. З одного боку, автор створив репортаж-реконструкцію подорожі до Радянського Союзу в 1930-х роках Ґарета Джонса — британського репортера, який першим розповів у західних медіях правду про Великий голод в Україні. З іншого боку, ця книга — докладна та драматична біографія Ґарета Джонса, якого за опубліковані тексти про «комуністичний рай» цькували деякі корумповані західні журналісти, а через декілька років він помер за достатньо загадкових обставин.

Серія відео про Голодомор

2020 року Ukraїner і Музей Голодомору здійснили спільну експедицію в пошуках свідків Голодомору. Команда записала понад 100 інтерв’ю, знайшла десятки досі невідомих місць масових поховань, а також створила цикл відео, що розповідають історії свідків геноциду 1932–1933 років, розвінчують міфи й досліджують вплив цих подій на сьогодення.

Більше відеоматеріалів, документальних та художніх фільмів, присвячених темі Голомору, ви знайдете на сайті Музею Голодомору

 

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно