"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Луцюк Анна
Гаська Шиян про книгу «Селфі в Парижі»!
Місто, яке вабить туристів з цілого світу, слугує фоном для безлічі красивих історій у кіно і літературі. Париж не лишить вас байдужими, навіть якщо ви знайомилися з ним похапцем, і точно глибоко вкарбується у серце, якщо ваші стосунки тривали довше, ніж одну ніч. Незабаром у продажу з'явиться збірка оповідань українських письменників «Селфі в Парижі». Одна із авторок, письменниця і перекладачка Гаська Шиян розповідає про свої стосунки з містом.
 
***
 
У Париж я приїжджала багато разів, вперше це сталося у листопаді 2008, а потім повторювалося і повторювалось за різних сезонів, настроїв, особистих і професійних обставин.
 
Я знала це місто з дуже різних ракурсів, спілкувалася з ним через різні соціальні прошарки, шукала у ньому щораз різного. Про Париж я точно можу сказати, що він ніколи не набридає і щоразу як жива істота відгукується на твої запити і потреби, достатньо лише задати своїм серцем правильні параметри.
 
Коли мене запросили долучитися до збірки про Париж, я одразу знала, що не напишу романтичне багетно-круасанне, фромажно-винне оповідання. Мабуть, відчувала, що достатньо проексплуатувала цю тему раніше, та й останнє перебування в Парижі під час повного локдауну створювало враження, що місто не зовсім в формі для притаманної йому фривольної грайливості. Проте навіть сама дуже здивувалася, в яку несподівану тему мене затягнув творчий процес.
 
Що цікаво, і такі моменти я понад усе ціную в письменницькому житті, коли оповідання вже було здане видавництву, я геть випадково зустріла жінку, дуже прямо пов'язану з описаним контекстом, і вона мені сама почала розповідати свою історію. Звісно, я відкликала текст, щоб трохи його доповнити новими деталями і нюансами.
 
Ну і хіба можна після такого повірити, що Париж тебе не чує?
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage