Stary Lev Logo

Єфремова Анастасія
«Гарячі» віммельбухові новинки
Численні відгуки батьків підтверджують незамінність у домі, де є діти, таких книжок, як віммельбухи. Якщо ви не знаєте, де знайти годинку часу для себе і чим зайняти дитину, втомилися відганяти своє чадо від телевізора чи комп’ютера або просто шукаєте чудовий варіант, як провести вечір разом із сім’єю, то віммельбухи – це саме те, що вам треба.
 
Для тих, хто ще не визначився, яку книжку для роздивляння обрати, а також для тих, хто раптом проґавив останні новинки, пропоную вам огляд чотирьох цьогорічних віммельбухів, кожен з яких заслуговує вашої уваги.
 
Чільне фото джерело - pixabay.com
 
 
«Великий віммельбух. АЕРОПОРТ» Ізабель Ґьонтґен
 
Новий віммельбух від авторки «Великий віммельбух. НА БУДІВНИЦТВІ» знайомить маленьких читачів з однією з найбільших і найметушливіших локацій – аеропортом. Так, усе починається із коротких питань чи фраз-натяків, які опосередковано знайомлять із героями книжки. Тут і лікар, і дуже хіпстерські музиканти, і заклопотані бізнесмени, і якась «фіфочка», і «підкачаний» чолов’яга, в якій би ви думали автівці – у рожевій! І навіть гумовий восьминіжок та орангутанг з ім'ям, схожим на ураган, Катрін. А об'єднує їх усіх борт одного літака, що прямує на курорт до моря.
 
 
Особливістю цієї книжки, як і «На будівництві», є можливість простежити від розвороту до розвороту історію кожного героя. Попри те, що у книзі всього-на-всього десять сторінок, сюжетів тут можна вигадати безліч, адже в аеропорті постійно щось відбувається: проходять реєстрацію та готуються до посадки пасажири, поспішають на рейс пілоти і стюардеси, вантажать речі і навіть ведуть зйомку. Книжка познайомить дитину з аеропортом, принципом його функціонування, а також із найпоширенішим повітряним транспортом – від повітряної кулі до дирижабля та літака, а також розповість про обов’язки співробітників та процес проходження реєстрації.
 
Особливістю видання є помірна деталізація та спокійні притишені кольори, що позитивно вирізняє цей віммельбух серед багатьох інших на українському ринку. Герої напрочуд милі і характерні – від колоритної бабусі до хіпстерів. Єдине, що не грає на руку, аж надто висока як для п'яти розворотів ціна за видання.
 
«Рік у місті» Катажини Богуцької
 
Нарешті всі, хто вже давно зачитав до дір (сподіваюся, лише образно) «Рік у лісі» Емілії Дзюбак, дочекалися довгоочікуваної новинки від Старого Лева – віммельбуха «Рік у місті» польської художниці-ілюстраторки Катажини Богуцької. Катажина відома своїми роботами в стилі ретро, коміксу та наївного мистецтва, що дуже виразно проявилося і в цьому виданні.
 
Традиційно для віммельбухів книжка починається зі знайомства, тільки цього разу не з мешканцями лісу, а логічно – з містянами. Цікаво, що кожному з них авторка підібрала не лише професію (є тут і телеведуча, і велосипедист-аматор, і квітникарка, і дівчатка-блогерки, і митець-дивак, і просто супертато), але й ім’я. Головну оповідачку звуть Марина, і вона зазначає, що любить гуляти з мопсихою Крейдою і тер’єром Фломастером, а ще її батьків часто не буває вдома, бо вони дуже зайняті на роботі. Саме ці герої супроводжуватимуть читача протягом книжкового року, адже кожен розворот – це один із дванадцяти місяців. Як і у віммельбусі «Рік у лісі», від сторінки до сторінки читач має змогу простежити за тим, як змінюється життя в місті одних і тих же персонажів. З основних локацій на кожному розвороті представлені лікарня, мерія, торговий центр, офіс, міський парк, зоопарк, кафе та інші типові для міста заклади.
 
 
Найцікавіше у цьому виданні – це можливість простежити за зміною ритму життя міста залежно не лише від пори року, але й від погоди та навіть доби. Для цього в куточку можна знайти такі собі «віджети» – показник температури та годинник. Це значно розширює ті аспекти життя містечка, які дитина може дослідити разом із батьками.
 
Дуже оригінальним є завдання до книжки, розміщене наприкінці. Читачеві пропонують відшукати вже у знайомому з попередніх сторінок містечку неправдоподібні ситуації, такі як пінгвіни на пляжі, чи інопланетяни в кафе, чи динозаври в зоопарку. Таке завдання вчить дитину аналізувати та зіставляти побачене, вибудовувати причинно-наслідкові зв’язки, а також сприяє розвитку критичного мислення.
 
 
«Вітамінки» Агнешки Совінської
 
Цьогоріч на українському ринку з'явився напрочуд цікавий науково-популярний віммельбух. За словами кухара і кулінарного журналіста Гжегожа Лапановські, заявленими на звороті дуже морквяного видання «Вітамінки» польської художниці Агнешки Совінської, «після цієї книги жодна дитина не залишиться байдужою до фруктів і овочів». Під такою соковитою обкладинкою ховається розповідь про вітаміни та різноманітні мікроелементи, які надходять в організм людини із фруктами та овочами.
 
 
Традиційно для віммельбуха книжка починається зі знайомства з героями та їхніми ролями. У цьому випадку герої дійсно особливі (імена деяких з них стануть відкриттям навіть для дорослих): вітамін молодості E, дуже серйозний і зайнятий йод, відповідальний кальцій, фолієва кислота-домосідка, мандрівник-лютеїн, самозакоханий бета-каротин, дуже працьовитий лікопин і не тільки. Кожен з героїв має свою домівку, якою є найбільш знайомі дітям овочі і фрукти: яблуко, груша, персик, слива, полуниця, горох, баклажан, морква... Кожен з героїв за характером та зовнішністю подібний до тих функцій, які він виконує в організмі. Так, калій, який відповідає за рівень води в організмі, схожий на такого собі підводного жителя-дайвінгіста; кальцій – дуже працьовитий майстер на всі руки, який завжди готовий все полагодити, зокрема і наш хворий організм; йод – такий собі розумник-інженер, який відповідає майже за всі процеси в організмі.
 
Візуалізація абстрактних для дитини понять і вплетення їх в сюжет чи не найкраще сприяють розумінню та запам’ятовуванню. Такі видання особливо актуальні в суспільстві, де малечу з перших рочків годують гамбургерами і кока-колою. До того ж завдяки цій книзі дитина, можливо, нарешті зрозуміє, навіщо ви їй підсовуєте цю несолодку броколі чи кабачок, а то й сама попросить їх у вас.
 
 
«Розкажу тобі, мамо, що роблять коти» Ніколя Кухарської, Йоанни Вайс
 
Книжка для всіх котолюбів, котоманів і котофілів! І одразу ж авторки ставлять провокативне питання. Чи любите ви котів? А їхнє муркотіння? Якщо ні, то ви погано їх знаєте, запевняють вони! І ніщо – ані маленький будинок, ані брак коштів – не може стати на заваді тому, щоб взяти кота з притулку. Бо не в грошах щастя, а в котах (закреслено) друзях! Окрім котів, є тут ще три головні герої з родини котолюбів: восьмирічний Мацек, який і оповідає історію; його тато, що загадує читачам різні загадки і квести; ну, і дуже типова мама, яка дає чимало корисних настанов у поводженні з котами. Все починається з того, що родина вирішує взяти з притулку ще одного кота – Жабку, чому не надто тішиться вгодований пухнастик Грубіян. Та, звісно, все закінчується любов'ю.
 
 
Від цього віммельбуха ну дуже важко відірватися. Тут вам і цікаві завдання, як, наприклад, вигадати назву для чергової котячої пози, і чимало корисної інформації про догляд за вусатими друзями. А ще дуже важливий виховний компонент: щоб мати друзів, не потрібно мати гроші чи розкішні будинки, достатньо турбуватися про тих, хто поряд, і мати добре серце; щоб мати пухнастого друга, не обов’язково купувати породистих звірів – клубочок тепла і муркотіння можна знайти і в котячому притулку.
 
А ще стовідсотково улюбленцем усіх читачів стане розворот з котячою анатомією «Що всередині кота». Тут ви знайдете не лише котячі «документи» – вуса, лапи й хвіст, – а ще й такі дивні «пристосування», як центр зневаги до менших котів, синдром дряпання меблів, дуже важливий муркотливий механізм і апогей усіє котячої анатомії – трансформатор корму на добрива та центр вибіркової любові до двоногих.
 
І не забувайте: «Більше котів – більше любові!»
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно