"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Матіяш Дзвінка
Дзвінка Матіяш про книгу Наталки Малетич «Великодня історія»
 У дні перед Великоднем хочеться тиші і сповільнення, щоб усвідомити, провідчувати свято Воскресіння, щоб між щоденними клопотами помістилася небуденна радість. «Великодня історія» Наталки Малетич додає таких потрібних у ці дні спокою і світла. Текст про хлопчика Йону, що мешкає у біблійному місті Капернаум, ідеально підійде для родинного читання. Письменниця, перекладачка і літературна редакторка Дзвінка Матіяш ділиться враженнями про прочитане.
 
***
 
«Великодня історія» Наталки Малетич – чудовий подарунок на Великдень як для дітей, так і для дорослих.
 
Авторка створила зворушливу великодню історію про хлопчика Йону, якого літня вдова знайшла на березі Генісаретського озера і виховувала як рідного сина.
 
Йона носить особливе ім’я. Всім відома історія пророка Йони, що потрапив у черево кита, себто пережив духовну смерть і переродження. Маленький Йона пишається своїм іменем (воно означає «голуб»), любить плавати, мріє стати рибалкою. А ще дуже любить свою названу матір – найбільших риб він прагне ловити для неї.
 
Йоні пощастило: його вчать ловити рибу брати Яків та Іван – майбутні учні Христа, про якого Йона ще нічого не знає. Але читач відразу відчуває передсмак майбутньої зустрічі. 
 
Проповідь Учителя вражає Йону – він відчув в Ісусові батька, любові якого хлопчику так бракує.
 
Перед святом Пасхи Йоні поталанило побути поруч з Учителем й отримати його благословення; за версією авторки чудо помноження хлібів і риб сталося саме завдяки Йоні – це він приніс із собою п’ять хлібів та дві риби, якими Вчитель нагодував п’ять тисяч людей.
 
Однак для Йони найбільше чудо – рука Вчителя на його голові, голос і слова, які передають любов, пробуджучи щось нове у самому Йоні. Щось, що допоможе йому справлятись із життєвими випробуваннями. Хвороба матері, звістка про смерть Христа, його Воскресіння й Вознесіння – все це принесе оновлення й мир у життя Йони, які прийдуть після відчаю і болю.
 
Йона наприкінці «Великодньої історії» зовсім інший ніж на початку. Він на власному досвіді доторкнувся до таємниці смерті й Воскресіння.
 
А зустрічі з улюбленим Вчителем ще будуть – ось тоді, коли він малюватиме для Нього у подарунок кита…
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage