"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Старий Лев
До дня закоханих: Найромантичніші пари в літературі
У День усіх закоханих та День дарування книг розповімо вам про найяскравіші пари в літературі. У книжках є сотні, а то й тисячі закоханих персонажів, і в кожної з цих пар – свій шарм та чари. Ми ж обрали для вас лише декілька з найвідоміших, і будемо раді, якщо ви доповните перелік своїми улюбленцями.
 
 
Ромео і Джульєтта (з однойменної історії Вільяма Шекспіра)
 
Так, трагічність та драматичність історії Ромео і Джульєтти – безсумнівна, адже їхнє кохання стало жертвою безглуздої багаторічної ворожнечі родин Монтеккі та Капулетті, і врешті оповідь не закінчилася хеппі-ендом. Втім, Ромео і Джульєтта є символами боротьби за кохання, а пристрасть та відданість персонажів надихнула десятки митців на створення екранізацій, мюзиклів, вистав, пісень...
 
 
Елізабет і містер Дарсі («Гордість і упередження» Джейн Остін)
 
Навіть через понад двісті років після написання роман Елізабет Беннет і містера Дарсі все ще залишається улюбленою історією кохання серед романтиків. Незважаючи на невпинні прохання матері й тиск найближчого оточення, незалежна і наполеглива Елізабет налаштована одружитися лише з коханою людиною. І врешті, коли дівчина зустрічає гордого, мовчазного і дуже заможного Дарсі, то аж ніяк не думає, що він стане її обранцем. Адже вони, схоже, не згодні майже у всьому. Втім, саме такий початок стосунків запалює іскру й поєднує серця героїв. 
 
 
Джен Ейр і Едвард Рочестер («Джейн Ейр» Шартлотта Бронте)
 
Ця пара явно не є ідеально, але зрештою яка є? Історія Джейн та Едварта сповнена таємниць та провокативних моментів, і це явно та історія, яка спонукає багатьох поміркувати про значення кохання і відданості. Полюбивши містера Рочестера, Джейн сподівається стати його дружиною. Однак щойно її мрія здійснюється, дівчині доводиться дізнатися про ще одну дружину коханого. Розбите серце Джейн сцілюється не одразу, та все ж доля повертає її до Едварда й навіть пророкує їм щасливе майбутнє разом.
 
 
Дейзі і Ґетсбі («Великий Ґетсбі», Френсіс Скотт Фіцджеральд)
 
Джей Ґетсбі намагається привернути увагу заміжньої Дейзі Б'юкенен, в яку давно закоханий до нестями, навіть одержимий. Попри певний спротив героїні, дівчина таки піддається чарам Ґетсбі, хоча не настільки, аби пожертвувати заради нього своїм життям. Й їхній зв'язок породжує все більше труднощів у житті персонажів. Історія, сповнена зрад, драм, афер, шалених вечірок та алкоголю, і навіть вбивств, все ж переводить погляд читача на нерозділене кохання, яке штовхає людину на відчайдушні й божевільні вчинки. 
 
 
Скарлетт О'Хара та Ретт Батлер («Звіяні вітром» Марґарет Мітчелл)
 
Мабуть, цю історію кохання можна охарактеризувати словами невизначеність і нерішучість. Поки Ретт намагається підкорити серце Скарлетт й довести дівчині свої почуття, та його відкидає, маючи лише одну мету – вийти заміж за іншого. Довга історія їхніх стосунків набувала то піднесень, то спадів. І коли, здавалося б, Скарлетт розуміє, хто є справжнім коханням усього її життя, Ретт уже опустив руки і збайдужів.
 
 
Бріджит і Марк Дарсі («Щоденник Бріджит Джонс» Гелен Філдінґ)
 
Ще одна історія кохання, яка розпочалася з непорозуміння. Бріджит – 30 з хвостиком, і вона вкотре намагається змінити своє життя. Та коли батьки намагаються нав’язати героїні розлученого адвоката Марка Дарсі, що носить светри з V-подібним вирізом і шкарпетки з бджілками, він геть не справляє на неї враження. Але життя – річ непередбачувана, і доля знову зводить Бріджит з Марком. Тож якщо ви полюбляєте кумедні і незграбні пари – ця точно припаде вам до вподоби.
 
 
Рон і Герміона (серія книг «Гаррі Поттер» Джоан Ролінґ)
 
Ця пара напевно стала любленою у мільйонів дітей та дорослих у всьому світі. Кохання Рональда Візлі та Герміони Ґрейнджер розпочалося з дружби у Гоґвортській школі чарів і чаклунства, а згодом переросло у дещо значно більше. Вони також надихають пари, які мають дуже різні інтереси. У серії книг на них чекає багато позитивних моментів, як і труднощів, але врешті-решт вони доводять, що кохання і сильні стосунки можуть вирости з дрібних розбіжностей, навіть якщо увесь час з ними, немов зайве колесо, був Гаррі Підморгує
 
 
Наталі і Маркус («Ніжність», Давід Фоенкінос)
 
Коли світ відбирає в тебе кохання всього життя, здається, вже ніколи не вдасться бути щасливою, – так думає головна героїня книги Давіда Фоенкіноса. Але життя зраненої Наталі повертає в неочікуваному напрямку і приводить її до Маркуса. Ці двоє, на перший погляд, зовсім не пасують одне одному, та випадковий поцілунок перевертає їхні світи. 
 
 
Вівіан і Френк («Місто дівчат» Елізабет Ґілберт)
 
Кохання у цій парі – найперше емоційна спорідненість та близькість. Ґілберт дуже барвисто і водночас щемливо зворушливо розповідає про кохання, яке плекала Вівіан до чоловіка, з яким так і не була разом у сексуальному плані. Тут приклад того, що кохати можна не за зовнішність, гроші абощо, а за людяність найперше. Це зрештою кохання, яке не викликає пристрасті та бурхливих емоцій, але до якого хочеться повертатися, щоби відчути спокій і тихе щастя.
 
 
 
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage