"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Харлан Ганна
«Дівчина Онлайн у турне», або Чому потрібно йти за своєю мрією
Random
Дівчина Онлайн повертається! Нещодавно у «Видавництві Старого Лева» з’явився переклад другої частини трилогії популярної британської блогерки Зої Заґґ, відомої під ніком Zoella. Після того, як 16-річна школярка Пенні зустріла Ноа Флінна та згодом опинилася під прицілом хейтерів, минуло пів року. Тепер вони разом із гуртом Ноа планують вирушити у грандіозний гастрольний тур Європою. Та чи витримає кохання «Дівчини Онлайн» і Бруклінського хлопця випробування світовою славою?
 
«Дівчина Офлайн … ніколи не вийде онлайн»
 
Саме такий підпис ставить Пенні під усіма текстами, опублікованими в її блозі. Дівчині довелося змінити налаштування приватності так, щоб дописи могли читати лише найближчі друзі. Їй бракує впевненості у власних силах,
тому Пенні почувається загубленою у власному житті:
 
«Я знаю, що існує цілий океан можливостей, та я застрягла на березі, не готова пірнути».
Пенні боїться знову ділитися своїми думками зі світом, оскільки досі не оговталася після гучного мережевого скандалу. Крім того, вона не наважується виставляти свої фотороботи на широкий загал, адже не вірить у свій талант і можливість здобути професію фотографа. Ледь не єдина радість у житті Пенні – кохання до Бруклінського хлопця, заради якого вона готова на все. Тож Пенні без особливих вагань вирушає разом із Ноа у гастрольне турне.
 
Невиправдані сподівання
 
Берлін, Рим і Париж – що може бути романтичнішим, ніж подорож європейськими містами? Тим більше, що в кожному з них на Пенні чекає День чарівних несподіванок, влаштований Ноа. Цю мандрівку не зможуть зіпсувати навіть листи Чистої Правди – невідомої особи, яка погрожує викласти у відкритий доступ світлини з мобільного, який дівчина загубила на концерті.
 
Проте в наступні дні події розгортаються зовсім не так, як уявляла собі Пенні. Адже життя рок-зірки лише на перший погляд здається нескінченним святом. Натомість це щоденна виснажлива праця, яка вимагає жертвувати особистим життям заради популярності.
 
 
Безкінечні репетиції, інтерв’ю, переговори з представниками музичних лейблів не залишають Ноа жодної хвилини вільного часу. Пенні, змушена цілими днями чекати на свого бойфренда за кулісами або в готельному номері, почувається покинутою. Тому зрештою їй уривається терпець. Вона зовсім не готова відмовитися від власних мрій заради статусу дівчини рок-зірки. Натомість Пенні усвідомлює, що головне в житті – бути собою:
 
«Часом потрібно роззирнутися навколо, щоб знайти себе. Якщо ти справді цього прагнеш, воно того варте».
Перемогла дружба?
 
Зізнаюся чесно: у переліку моїх читацьких вподобань підліткова література займає почесне останнє місце. Однак прочитавши «Дівчину Онлайн у турне», я була приємно здивована. Хоча Зої Заґґ складно назвати авторкою, яка майстерно володіє пером, проте вона не з чуток знає про проблеми підліткового віку та способи їх подолання. Перше кохання, стосунки з батьками та друзями, необхідність робити життєвий вибір – це ті питання, з якими щодня стикаються підлітки у всьому світі.
 
 
«Дівчина Онлайн у турне» показує, як у гонитві за зовнішнім блиском можна швидко втратити себе та забути про справді важливі речі. Пенні вдалося віднайти справжню себе. Адже у власному житті завжди треба грати головну, а не другорядну роль:
 
«Іноді герой чарівної казки – це не прекрасний принц. Іноді це – ви».
P.S. Перегорнувши останню сторінку, я подумала, що у стосунках головних героїв ще не поставлено крапку. Тому з нетерпінням чекатиму перекладу українською заключної частини трилогії, щоб дізнатися, чим завершиться історія «Дівчини Онлайн» і Бруклінського хлопця.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage