Діти і хімія
23.05.2014

Часто під час шкільних уроків з хімії діти стикаються з труднощами у вивченні формул, реакцій, елементів тощо. Київський психолог Ірина Демчук запевняє, що спростити сприйняття дитиною цієї важкої дисципліни можна ще до шкільного віку, проводячи різноманітні експерименти і досліди.
«Роблячи разом веселі досліди, ви піднімете настрій і собі, і дитині. До того ж, ваш син чи донька краще буде пізнавати світ і те, як взаємодіють між собою речовини. Це дасть багатогранну картину світу. Також залишить гарні враження від хімії, і коли до цього предмету дійде шкільна програма, вивчати її буде легко і цікаво. Тоді хімія стане не нудним предметом, а веселою і пізнавальною грою», - говорить психолог.
Кілька дослідів, які зможуть провести батьки з дітьми з трирічного віку в домашніх умовах запропонувала викладач хімії Ніна Шепеленко.
Крохмаль і йод.
«Щоб упевнитись в тому, що в картоплі та в маргарині є крохмаль, крапніть на шматочок цих продуктів трохи йоду. Тоді на них несподівано має з'явитися темно-синє забарвлення. Також можна крапнути на синю пляму розчин сульфіту натрію. Його купують у фотомагазині. Забарвлення картоплі і маргарину швидко зникне».
Мило в домашніх умовах.
«Гарячий міцний розчин із соди для прання треба налити у склянку. Додавайте в неї по краплях рослинну олію, доки не перестане розчинятися. У розчин, який отримали, всипте трохи звичайної харчової солі. Ви побачите, як тверде мило поступово спливе на поверхню. Дитина може легко зібрати його руками».
Бульбашки на тарілці.
«Цей дослід маленькі діти люблять найбільше. Його часто показують на різноманітних шоу-програмах для малюків. Треба додати у харчову соду оцет так, як ми це робимо для приготування тіста. Викладіть її у глибоку тарілку і лийте оцет прямо із пляшки. Пройде бурхлива реакція, а саме - нейтралізація. Те, що у тарілці, буде пінитись і "кипіти"великими красивими бульбашками. Радості дитини не буде меж».
Лист-невидимка.
«Напишіть з дитиною листа за допомогою пера, вмочуючи його лише в сік лимону. Або — в розчин лимонної кислоти. А щоб його прочитати, розчиніть у воді кілька крапель аптечного йоду і трохи змочіть ним текст. Літери стануть видимі. Аналогічного ефекту можна добитися, написавши листа пензлем, змоченим в молоці. Прочитайте листа, потримавши його над парою або попрасувавши».
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно