"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дронь Артур
Ден Аріелі: 5 роздумів про важливе
Старий Лев видав уже три книги Дена Аріелі: «Передбачувана ірраціональність», «Чесно про (не)чесність» та «Добре бути ірраціональними», яка вийшла цьогоріч.
 
Чільне фото - daviddisalvo.org
 
Ден Аріелі — професор психології та поведінкової економіки, викладач і письменник. А ще Ден — просто неймовірний спікер. Його лекції та виступи на TED мають мільйони переглядів! Він розповідає про поведінку людей в складних ситуаціях, психологію спілкування, мотивацію й багато іншого. Сьогодні ми зібрали для вас декілька роздумів письменника з його виступів. А знайомитись із думками Дена Аріелі так само цікаво, як і зачитуватись його книжками.
 
ПРО МОТИВАЦІЮ НА РОБОТІ
 
Коли ми думаємо про працівників, то часто сприймаємо мотивацію та оплату праці як одне й те ж. Але насправді нам потрібно додати до оплати ще багато факторів: осмисленість, творчість, труднощі, відчуття причетності, ідентифікацію, гордість тощо. Хороша новина полягає в тому, що якщо додати всі ці компоненти і задуматись над збільшенням гордості за свій труд, то можна зробити людей і успішнішими, і щасливішими.
 
ПРО ФІЗИЧНІ ТА МЕНТАЛЬНІ ОБМЕЖЕННЯ
 
Хто ми — супермени чи Гомери Сімпсони? Коли мова йде про фізичний світ, ми розуміємо, наскільки обмежені наші можливості, і ми будуємо шляхи, аби їх подолати. Розуміємо свої межі та створюємо речі, які дозволяють нам їх обійти. Та коли мова йде про ментальний світ, ми будуємо речі на зразок системи охорони здоров’я так, ніби цих меж не знаємо. Ми ігноруємо свою обмеженість.
 
Тільки якщо будемо розуміти ментальні обмеження так само, як розуміємо фізичні, ми зможемо побудувати кращий світ. І на це вся надія.
 
ПРО ІНТУЇЦІЮ
 
Ми постійно користуємось інтуїцією, «готовими рішеннями». І часто інтуїція нас обманює. Питання в тому, чи вистачить нам духу цю інтуїцію перевіряти. Чи навчимося ми виявляти ведмежі послуги інтуїції в усіх сферах життя: в сім'ї, бізнесі чи законодавстві про фінансовий ринок, податки та охорону здоров’я?
 
Виявляється, йти наперекір інтуїції дуже важко… У нас багато готових рішень для будь-яких проблем. Ми точно знаємо, які наші справжні здібності, як працює економіка, як потрібно платити шкільним вчителям тощо. Якщо ми не почнемо перевіряти, чи правильні наші рішення, ми нічого не зможемо виправити…. Наскільки кращим стало б наше життя, якби ми мали звичку сумніватись і перевіряти!
 
ПРО НЕРАЦІОНАЛЬНУ МОТИВАЦІЮ
 
У світі є багато прикладів дивної поведінки. Наприклад, сходження на вершину гори. Якщо ви читали книги про складні сходження, то чи задумувались ви, наскільки вони наповнені моментами радості й щастя? Та вони сповнені страждань! Насправді ці книги розповідають про обмороження, про те, як важко йти і дихати, про холод та інші складні обставини. Якби люди старались бути просто щасливими, то в момент досягнення вершини, сказали б: “Це була жахлива помилка, і я більше не буду цього робити. Краще відпочивати десь на пляжі й пити мохіто”. Але замість цього люди спускаються і після відновлення знову йдуть в гори.
 
Якщо взяти приклад сходження, то він наштовхує на важливі думки. Підказує, що вас хвилює те, як дійти до кінця, до вершини. Вас хвилює боротьба, ви думаєте про труднощі. Є велика кількість речей, які у дивний спосіб мотивують нас працювати...
 
ПРО ПОТЕНЦІАЛ ЛЮДСТВА
 
Якщо думати про прогалину між тим, що може бути, і тим, де людство зараз, то стає сумно. Сумно бачити її і розуміти, де ми знаходимось. Але добрі новини в тому, що ми багато чого можемо зробити. Деякі зміни прості, деякі складніші. Але якщо цілеспрямовано працювати над кожною проблемою, а не просто давати людям більше інформації, намагаючись знизити спротив і підвищити мотивацію, то я думаю, що ми зможемо. Чи закрити прогалину? Ні. Чи покращити ситуацію? Так, звичайно.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage