Перш за все, «Книжечка-мандрівочка. Суми» вражає розмаїттям тем і постатей. Від засновника футуризму Давида Бурлюка та фундатора історично-художнього музею Никонира Аноцького, до сучасників, серед яких епатажний гурт ХЗВ та сюрреаліст Леонід Костур. Не оминаються й спортивні досягнення. До прикладу, біатлоністки Валентина та Віта Семеренко, родом із Сумщини, здобули золото на зимових Олімпійських іграх у 2014-му.
Розповідь про історичних постатей та меценатів, що вплітається між сторінками, спонукає більше довідатися про тих, хто розбудовував та сприяв процвітанню міста. Звісно, найбільше йшлося про Павла Харитоненка та його родину. Їхнім коштом було споруджено місту дитячу лікарню імені Зінаїди, що стала висококваліфікованим медичним закладом, Троїцький собор та Костел Благовіщення Пресвятої Діви Марії.
Історичній архітектурі міста присвячена окрема увага, у той час, як атракції, як-от мультимузей, та Інститут прикладної фізики, показують місто у світлі прогресу й інновацій.У виданні також підкреслено унікальність локальних символів і місць, відомих лише містянам: Сотня, Дружба, Альтанка, Чешка, Садко. Книга запрошує побачити місто як місцеві, розкриваючи усі потаємні закутки.
Однією з головних переваг книги є її здатність позбавляти комплексів меншовартості. У тексті присутня критична думка, яка не лише хвалить, а й заохочує поглянути на місто комплексно, із розумінням його сильних і слабких сторін. Це не просто сухий переказ фактів, а жива розмова з читачем, яка змушує шукати додаткову інформацію й дізнаватися більше про загадане.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно