"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дронь Артур
Більше, ніж близькість. Цитати з книги «Нормальні люди» Саллі Руні
Роман ірландської письменниці Саллі Руні «Нормальні люди» став світовим бестселером, увійшов до короткого списку Букерівської премії та виграв British Book Award. Книга захопила читачів відвертістю, незвичністю стилю та пронизливим описом стосунків двох людей. Хоча слово «стосунки», можливо, й не найбільш доречне. Руні описала щось міцніше, ніж взаємозалежність. Щось відвертіше, ніж кохання. І більше, ніж близькість.
 
Далі – кілька яскравих цитат із книги.
 
***
Дивовижно, які рішення ми часом приймаємо тому, що нам хтось подобається, каже він, і вони змінюють усе наше життя.

***
Вона була під його владою, він вирішив її врятувати, і вона була врятована.


***
Вона відчувала його присутність на молекулярному рівні, ніби навіть його подих міг завдати їй шкоди.
 
***
Більшість людей проживає все своє життя, подумала Маріанна, так і не відчувши такої близькості.
 
***
Її погляд виводить його з рівноваги, як і раніше, це наче дивитися в дзеркало на того, хто не має від тебе секретів.
 
***
Він щиро розсміявся. Маріанно, сказав він, хоч я й не вірю в Бога, але інколи думаю, що він створив тебе спеціально для мене.
 
***
Вона відчуває, що він їй щось недоговорює. Не може зрозуміти: він стримує бажання її відштовхнути, чи ще більше з нею зблизитися.
 
***
Приїхавши, він побачив Маріанну у притворі. Вона мала вигляд витвору християнського мистецтва. Дивитися на неї виявилося набагато болісніше, ніж він міг уявити, захотілося вчинити щось жахливе, наприклад, підпалити себе або врізатися в дерево на машині.
 
***
Маріанна — єдина, хто викликає в нього ці почуття, дивні дисоціативні відчуття, наче він тоне, а звичайний час перестає існувати.
 
***
Хіба могли його почуття до неї уподібнитися тим, що він відчуває до інших? Частиною цих почуттів було знання того, яку страшну владу він мав над нею, і все ще має, і, найімовірніше, ніколи не втратить.
 
***
Її тіло — лише предмет власності, і хоч він і побував у руках багатьох, переживши чимало зловживань, якимось чином завжди належав лише йому, і вона відчуває, що повернула його йому.


***
Так багато речей відбувається потайки між двома людьми.
 
***
Що їм тепер залишається? Схоже, напівстосунки їм більше не світять. Занадто багато чого між ними відбулося. То все, кінець, і вони одне одному ніхто? Що це взагалі означає — бути для неї ніким?
 
***
Вони ніколи не повернуть те, що між ними тепер. Але для неї біль самотності не зрівняється з болем, який вона відчувала раніше — болем від того, що вона нічого не вара. Він подарував їй доброту, і тепер вона їй належить.
 
***
Вони дали одне одному багато хорошого. А й справді, думає вона, а й справді. Одна людина дійсно може змінити іншу.
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage