Як часто ви розглядали альтернативні сценарії вашого життя? Постійні думки «а що якби», я впевнена, принаймні раз з’являлися в думках кожного з нас. І це цілком окей, адже на таких фантазіях індустрії пишуть книжки та знімають фільми – прихисток для людей, які завжди мріяли побачити іншу версію розвитку життя на Землі або ж окремої людини.
Роман британського письменника Бена Елтона «Знову й знову» – міцна історія-рефлексія, протягом якої автор розмірковує про важливе у хронології світу та чи можливо відвернути одну подію й уникнути безлічі планетних катастроф.
Розгляньмо роман детальніше.
Мандрівник у часі
Отож, сюжет. У центрі роману Г’ю Стентон – колишній військовий та шукач пригод, а також за сумісництвом вдівець, який втратив дружину та маленьких дітей у автокатастрофі.
Останніми роками доля не було прихильною до нашого головного героя. Зі служби Г’ю звільнили, у спробах заробити на життя, працюючи на заможних та занапащених статками людей, чоловік розійшовся з дружиною, а згодом втратив її з малюками назавжди.
Напередодні Різдва Г’ю навідується до колишньої вчительки з історії, яка раптово з’явилася в його житті та запросила ексстудента до стін рідного університету. Цього вечора головний герой почує найдивнішу пропозицію – повернутися у минуле, а саме у 1914 рік, щоб відвернути вбивство ерцгерцога та початок Першої світової війни.
Оце так завдання, правда?
Історія, що закохує у себе
«Знову й знову» – міцна белетристика, в якій автор поєднав усі сюжетні елементи, які так любить та цінує читач.
По-перше, це власне історія. Інколи письменники розуміють, що задум цікавий, тож менше часу приділяють його реалізації. Тут Бена Елтона ми не сваритимемо, адже неозброєним оком можна помітити, що сюжет продуманий до дрібниць, а деякі твісти змушують ще кілька годин перетравлювати інформацію.
По-друге, гра з альтернативними варіаціями історії. Чимало відомих творів також використовували мандрівки у часі та шанс змінити майбутнє Землі як основу для романів. Зокрема, «11/22/63» Стівена Кінга та «Людина у високому замку» Філіпа К.Діка, які високо цінуються як читачами, так і критиками.
Також варто відзначити динамічність сюжету. Події летять зі швидкістю нічного експреса Київ-Чоп, проте історія не страждає, а отримує тільки більше простору для свого розкриття. Тут ми зустрінемося і з ерцгерцогом Францом, і з першими суфражистками, і завітаємо до Стамбула, яким він був понад 100 років тому: традиційним та запашним.
Словом, навколосвітню подорож забезпечено!
Кому точно потрібно читати «Знову й знову»?
«Знову й знову» – роман, який вартує кожної прочитаної сторінки, чесно-чесно. До речі, хоча у книжці їх і майже 500, читати розповідь легко та приємно. Але обережно: можливі проблеми зі сном, оскільки часом відірватися буде дуже складно.
Історія точно сподобається читачам, які обожнюють книжки з елементами альтернативної історії та мандрівками у часі. Також до неї варто придивитися поціновувачам міцної белетристики, в якій фокус на глобальних питання вибору та ціни, яку ми готові чи ні сплачувати за наші рішення.
Подорожуйте із «Знову й знову» у часі та насолоджуйтеся атмосферою ХХ століття. Воно дійсно того варте!
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно