"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Кізима Олеся
5 книжок-дороговказів для юних (і не тільки) космотуристів
З давніх-давен, як не крути, вдивляючись у нічне небо, люди ставили собі низку питань, штибу як далеко до зірок, чи можливе життя за межами Землі і звідки, врешті-решт, ми й все довкола взялóсь? Завдяки запропонованій збірці дитячих книжок поле неміряне, вівці незлічені та пастух рогатий видадуться набагато ближчими й не такими таємничими і для маленьких дослідників, і для цілком дорослих мрійників. Отож, задраїти люки й пристебнути паски безпеки! Мандрівка-пошуківка відповідей розпочалась!
 
 
Перша зупинка: Рут Мартін, «Космічний світ» («#книголав», 2018)
 
«Зазирай у віконця та роздивляйся Всесвіт з усіх боків!» – девіз цієї книжки-картонки, адресованої щонайменшим чомусикам для першого спільного читання з батьками. На восьми розворотах з так званими «віконцями» є мінімум детально проілюстрованого тексту, з якого можна почерпнути ази знань про космос та все, що з ним пов'язане: у чому полягає унікальність нашої планети, яка будова Всесвіту й Сонячної системи та без чого ніяк не обійтись для здійснення позаземних мандрівок.
 
 
Друга зупинка: Katie Daynes, «Lift-the-flap questions and answers about space» («Usborne», 2016)
 
Що? Де? Як? Коли? Чому? Так чи ні? Відповіді на всі найкаверзніші запитання про космос можна віднайти у цьому дивовижному виданні – достатньо лишень зазирнути у відповідне «віконечко». Інформація подається чітко, зрозуміло та весело, а ілюстративне оформлення – з відмінним почуттям гумору. Наприкінці книжки знаходиться невеличкий перелік питань для самоперевірки, дрібка найцікавіших фактів, а також посилання на сайт видавництва, де на відповідній сторінці можна дізнатися ще більше про таємниці Вселенної.
 
 
Третя зупинка: Домінік Воллімен, «Професор Астрокіт і неосяжний космос» («Видавництво Старого Лева», 2018)
 
Хто б міг подумати, що кожен може почути відлуння Великого вибуху! Виявляється, для цього достатньо просто прислухатись до погано налаштованого радіо: одне з сотні потріскувань – це залишкове світло після Великого вибуху, яке за мільярди років перетворилося на радіохвилі. Хм, а якби Землю порівняти з помідором черрі, то якого розміру були б інші планети? Відповідь на це запитання з легкістю підкаже професор Астрокіт – найрозумніший вуличний кіт, якого ви коли-небудь зустрічали. Кому-кому, а саме він та його вірна помічниця Астромишка знають дуже багато про будову Всесвіту – і вони з радістю поділяться своїми знаннями з усіма!
 
 
Четверта зупинка: Люсі Гокінґ, Стівен Гокінґ, «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» («Видавництво Старого Лева», 2016)
 
Чи можна мандрувати просторами космосу верхи на астероїді?! Легко! Але спочатку необхідно прочитати ось цю книжку – захопливий мікс детективу, шкільних пригод, доброго гумору та абсолютно не нудної фізики. Разом з головним героєм Джорджем можна спробувати осідлати ще одне небесне тіло, щоб врятувати не лише друга, а й цілу планету. Адже «щоб відчинити двері до Всесвіту й допомогти Землі, ви не мусите шукати таємного ключа. Є ключ, яким можуть користуватися всі, треба тільки навчитися. Це – фізика. Саме вона допоможе зрозуміти Всесвіт довкола нас».
 
 
П'ята зупинка, або повернення додому: Іван Малкович, Валерій Чередниченко, Сергій Грабовський, Віталій Абліцов, Віктор Гаркуша, «Український космос. Космічна енциклопедія» («А-ба-ба-га-ла-ма-га», 2009)
 
Наші предки, дивлячись на небо, вірили, що Сонце – це цар неба, Місяць та зорі – його молодший брат і діти, а Чумацький Шлях – дорога, котра веде в потойбіччя. Що й казати, ми ж до сьогодні малюємо писанки та вишиваємо рушники закодованими давніми уявленнями про будову Всесвіту! Ця унікальна книга-енциклопедія розкаже, наскільки вагомий внесок зробили українці в освоєнні космосу та у ракетобудівній галузі. Завдяки нашим космічним геніям та героям ми можемо пишатися їхніми здобутками – минулими, теперішніми і, без сумніву, майбутніми.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage