"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Шиманська Анна
15 фактів, які цікаво знати з історії!
На сторінках новинки від Старого Лева «501 факт, який треба знати з історії» ви дізнаєтеся про утворення і розпад могутніх імперій, про правителів і лідерів, які вели за собою цілі народи, і про те, які незначні деталі були вирішальними для епохальних подій, а прості випадковості змінювали перебіг історії. Хто і як винайшов сірники, хто був королем лише 20 хвилин, хто вбив людей пелюстками троянд, де і чому карали на смерть тварин — відповіді на такі питання шукайте на сторінках книжки.
 
А зараз ми зібрали для вас 15 фактів із книги – дивних, цікавих, важливих чи навіть кумедних:
 
Мумії ховали із відкритим ротом, щоб померлі мали можливість їсти у загробному світі.
 
Грецький атлет Протесілай 600 року до н. е метнув диск аж на 46 м. Його рекорд протримався до 1928 року.
 
356 року до н.е. Герострат підпалив храм Артеміди лише для того, щоб його ім’я потрапило в історичні книги. І це спрацювало!
 
Відколи 455 року вандали розграбували Рим, «вандалізм» почав означати «безглузде руйнування».
 
Абдул Кассим Ізмаїл, правитель Персії у Х столітті, подорожував із 400 верблюдами, які перевозили усі 117 000 книг його бібліотеки.
 
Астроном Галілео Галілей 1610 року відкрив чотири найбільші супутники Юпітера: Іо, Європу, Ганімед і Каллісто. Зараз їх називають «галілеєвими».
 
Двоє із найбільш відомих піратів ХVІІ століття були жінками — Енн Бонні та Мері Рід.
 
У Європі ХVІІ століття була дуже популярна «трупна медицина» — ліки, виготовлені із частин мертвих тіл.
 
Єдиною записаною промовою Ісаака Ньютона як члена парламенту було прохання відчинити вікно.
 
Під час Французької революції Марі Тюссо, відома своїми восковими роботами, виготовляла посмертні маски відомих жертв гільйотини.
 
Якби Наполеон народився на рік раніше, то був би італійцем. Він народився на Корсиці 1769 року — через рік після того, як її купила Франція.
 
1842 року президент Мексики Антоніо де Санта-Анна організував похорон власній ампутованій нозі.
 
Сюзанна Солтер, перша американська жінка-мер (1860–1961 рр.), виявила, що бере участь у виборах, лише в кабінці для голосування, коли побачила своє ім’я на бланку. Її кандидатуру жартома висунула група чоловіків, які хотіли довести, що жінка не здатна одержати виборну посаду.
 
1925 року собака перебіг через грецько-болгарський кордон, його господар, грецький солдат, пішов забрати пса і був застрелений. У відповідь на це Греція напала на Болгарію. Цей конфлікт називають «Війною бродячої собаки».
 
Закони щодо чаклунства в Британії скасували 1951 року.
 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage