Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Старий Лев
12 хитрощів, які допоможуть зацікавити дітей читанням
Учені з усього світу давно довели, що читання має безліч користі для людини: воно не лише покращує пам`ять, розвиває фантазію, а й часто допомагає зняти стрес та відволіктися від рутини. Але як зацікавити дітей книгами, особливо в час, коли електронні технології на кожному кроці? Це питання турбує багатьох батьків. І ось кілька порад, як це зробити ;)
 
 
1. Покажіть власний приклад. Якщо дитина бачитиме, що ви зацікавлені книгами, вона теж захоче дізнатися, чим же вас так вабить читання. А літературний світ в усьому його різноманітті точно не залишить маля байдужим :)
 
2. Читайте маляті вголос, при цьому використовуйте смішні голоси. Книги наповнені масою різних цікавих персонажів й образів. Проявіть трішки фантазії та покажіть це різноманіття варіацією голосу й інтонації. Це неодмінно зацікавить дитину більше, аніж монотонне читання навіть найзахопливішої історії.
 
3. Дозвольте дітям лягати спати трішки пізніше, якщо цей додатковий час вони використають для читання. Повірте, чимало дітлахів, які ще мають багато енергії та не хочуть йти в ліжко, зацікавляться таким варіантом. Загалом читання перед сном – чудова практика, яка має безліч переваг, і не тільки для дітей ;) 
 
 
4. Запропонуйте почитати книги перед переглядом екранізації. Усі ми знаємо, що книга завжди є повнішою та яскравішою, аніж фільм, знятий за її мотивами. Поясніть це й дитині. Вінні Пух чи Гаррі Поттер – немає значення. Спершу читайте книгу, тоді дивіться кіно. А врешті знайомство з новою історією можна завершити обговоренням одного й іншого :)
 
5. Дозвольте дітям самостійно обирати книги, будь-то комікси, ілюстровані книжки, фентезі абощо. Нехай вони мають вільний доступ до вашої бібліотеки і знають, що завжди можуть обрати книжку до настрою. При цьому слідкуйте, аби книжкову поличку постійно поповнювали нові історії. І якщо ваш малюк обожнює книжки, наприклад, про котиків – гарантуйте йому широкий вибір таких «котячих» творів ;)
 
6. Відмовтесь від заохочення чи винагородження дітей черговими іграшками чи цукерками, натомість віддайте перевагу книгам.
 
 
 
7. Книги значно краще впливають на розвиток уяви, аніж телебачення. Тому обмежте час перебування дитини за екраном телевізора чи комп`ютера, натомість підготуйте низку цікавих видань відповідно до віку та зацікавлень дитини. Тоді маля проводитиме вільний час за читанням, що скоро стане звичкою :)
 
8. Частіше беріть маля до бібліотеки – нехай дитина змалечку занурюється у цю чарівну атмосферу книжкового світу. Врешті, читання книг з бібліотеки – чудова традиція.
 
9. Слухайте аудіокниги: в авто чи поїзді або ж під час прогулянки. Це гарна нагода провести час з користю й дізнатися щось нове, і не обов’язково для цього сидіти на місці.
 
10. Читаючи книгу разом із малям, проводьте пальцем по сторінці, вказуючи на слова, що озвучуєте. Так дитина, яка ще не вміє читати, почне змалечку зіставляти візуальний вигляд та звучання слова, що допоможе швидше навчитися читати.
 
11. Обговорюйте книги, які прочитали, вчіть дитину не просто проходити сторінка за сторінкою, а й усвідомлювати та аналізувати прочитане. Ви можете навіть разом ходити до читацьких клубів і обмінюватися враженнями про книгу з іншими читачами. Або ж влаштовувати такі читацькі обговорення вдома, залучаючи до розмови друзів своєї дитини.
 
 
12. По черзі читайте один одному – це гарна практика спільного проведення часу.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage