"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Дронь Артур
10 питань до Саші Кочубей
Письменниця Саша Кочубей — авторка найбільш інстаграмної книжкової новинки для дітей «Дарую братика за підписку. Твій інстащоденник». Ця книжка веселить читачів цікавою повістю та навіть допомагає зібрати свій перший мільйон підписників. А нещодавно Старий Лев разом із письменницею влаштував справжнє інста-свято для читачів!
 
Упродовж цілого дня користувачі ставили свої питання, а Саша відповідала на них у сторіз інстаграм-сторінки «Видавництва Старого Лева». Деякі з найцікавіших пропонуємо ще й почитати!
 
***
Як ви полюбили читати?
 
Скажу відверто, в школі я не дуже любила читати. А потім я почала навчатися в лінгвістичному університеті, і в нас була дуже крута викладачка з літератури. Саме вона привила мені любов до читання. 
 
Ким із письменників надихаєтесь?
 
Мій улюблений письменник — Джеф Кіні. Він написав серію книг «Щоденник слабака». А також мені дуже подобається Джеремі Стронґ.
 
У скільки років вам захотілося писати книги?
 
Насправді моя робота раніше також була пов’язана із текстами — я була копірайтеркою. Але коли мені було 30 чи 32 роки, моя подруга Оксана Лущевська, яка вже писала для дітей, сказала: «Чому б тобі не спробувати написати книжку?». І я вирішила, що це буде новим челенджем для мене. І справді, чому б не спробувати? Так написалась повість «Сім нескладух Говорухи», яка в принципі завоювала репутацію книжки, що подобається навіть нечитакам.

Чи пишете ви у книжках про події зі свого життя?
 
Так, пишу. Завжди мене тригерить якась реальна ситуація з мого життя, я переосмислюю її, а потім додаю в сюжет книги.

Де ви берете натхнення?

Я не чекаю натхнення. Я починаю писати — і вам так рекомендую, — а натхнення з’являється в процесі. Коли ти пишеш і відчуваєш, що у тебе виходить щось круте.

Як ваші родичі ставились до того, що ви пишете книги?

Коли я писала свою першу книжку про Андрійка Говоруху, то про неї знали тільки мій колишній чоловік та мій син, який виступав головним критиком. А решта моїх родичів, навіть батьки, не знали — це було секретом.
 
Зараз і родичі, і друзі мене дуже підтримують та чекають на мої нові книжки. Але навіть якщо у вас немає підтримки, це не повинно вас зупиняти. Рухайтесь до своєї мрії. Якщо ви мрієте стати письменником чи письменницею — вперед! І нехай ніщо і ніхто вас не зупиняє!

Що надихнуло вас на написання книги «Дарую братика за підписку. Твій інстащоденник»?
 
На написання книжки мене надихнула подружка — Оксана Лущевська. А на створення таких персонажів, як Зо і Дмитрик, мене надихула похресниця та її молодший братик.

Чи важко було писати цю книжку, і чи схожі ви на когось із її героїв?

Думаю, я трішки схожа на Зо. А важко було знаходити час. Оскільки я пишу до своєї основної роботи, то щоранку виділяла на письмо по годині.
 
Звідки ви дізналися стільки інстаграмних підказок?
 
В якийсь момент я вирішила розвивати свою інстаграм-сторінку (до речі, буду рада новим читачам!). І я почала купувати курси з просування. Дізналась багато про особистий бренд і різні лайфхаки. Також я почала пробувати на своєму акаунті, що працює, а що — ні. А потім я зібрала всі свої знання, які отримала з курсів і на власному досвіді. Саме так і з’явився інстащоденник. 
 
Чи плануєте писати продовження книжки про Зо?
 
Зараз я не планую писати продовження. Але мені дуже-дуже хочеться, щоб про цю героїню дізналося якомога більше читачів. Купуйте книжку і, будь ласка, відмічайте мене. Діліться відгуками, хваліть, критикуйте. Буду вдячна за будь-який зворотній зв’язок. 
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage