Stary Lev Logo

Власенко Наталя
Бук-лист: ТОП-5 небанальних книжок про мистецтво

Фото - Wordpress

1. Анрі Перрюшо, «Життя Сезанна»

Анрі Перрюшо - відомий французький письменник, дослідник, біограф, майстер документальної біографії. У своїх книгах він досліджує життя і творчість французьких імпресіоністів і постімпресіоністів. Ця книга присвячена Полю Сезанну (1839-1906), художнику, який, можливо, мав найбільший вплив на наступне покоління митців. Перрюшо з дивовижною переконливістю зумів показати трагічну самотність генія не тільки у родині, а й серед, здавалося б, близьких йому за духом і прагненнями людей. Гнаний і зневажений своїми сучасниками, наприкінці життя Сезанн став відомим у колах поціновувачів живопису, але отямитись від пережитих невдач вже не зміг.

2. Ернст Гомбріх, «Історія мистецтва»

Ернст Гомбріх - австрійський і англійський історик, теоретик мистецтва. Його книга належить до числа найвідоміших творів про мистецтво. Перекладена десятками мов, уже майже півстоліття вона тримає першість у жанрі вступного екскурсу в історію мистецтва - від найдавнішого наскального живопису до експериментів наших днів. Як зазначив у передмові сам автор, «ця книга звернена до всіх, хто хотів би отримати початкові орієнтири у привабливій, але поки не знайомій їм галузі мистецтва. Новачок зможе ознайомитися тут із загальним планом цієї місцевості, не плутаючись у великій кількості деталей, тобто усвідомити порядок і співвідношення періодів, стилів, імен, якими наповнені більш об'ємні і складні книги, і таким чином здобути багаж, необхідний для читання більш спеціалізованої літератури».

3. Франсуаза Барб-Галль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво»

Мене зачепила сама назва книги: як розмовляти з дітьми про мистецтво? Як взагалі розмовляти про мистецтво? Розуміти ті чи інші речі, адже не всі ми художники та знавці модерну чи імпресіонізму. Не завжди звертаємо увагу на деталі, які часто мають найбільше значення. Ця книга – міні-енциклопедія, шпаргалка та просто захопливе чтиво. Все-в-одному:)

Простими словами і в зручній формі авторка підказує, як навчити дітей «бачити» картину, розуміти її і відчувати. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновано лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкуруч гортати у транспорті чи розглядати в парку. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати.

4. С.Моем «Луна і грош»

Книга про долю художника Чарлза Стрікленда, написана по-англійськи іронічно і тонко, й разом з тим талановито, правдиво й розумно. Яскраві персонажі, блискучі діалоги і сюжетні повороти - ось чому ця книга захоплює і не дає занудьгувати. Стрікленд - англійський біржовий маклер, який у 40-річному віці раптово кинув дружину і дітей для того, щоб стати художником… Прообразом Чарльза Стрікленда послужив Поль Гоген.

5. Музей д'Орсе (серія «Великі музеї світу»№12)

Цей музей – один з моїх найулюбленіших; як мінімум заради нього я їхала до Парижа, щоб побачити наживо картини імпресіоністів, якими захоплююсь. Про ці ж картини можна докладно почитати у чудовій книзі, присвяченій цьому музею.

Музей д`Орсе являє собою одне з найцікавіших зібрань образотворчого та прикладного мистецтва, найбільшу в світі колекцію французького живопису і скульптури, що охоплює відразу кілька напрямків: від неокласицизму та романтизму до імпресіонізму, експресіонізму і стилю модерн (ар-нуво). В експозиції музею - знамениті полотна Мане, Енгра, Делакруа, Моне, Дега, Гогена, Тулуз-Лотрека, Ван Гога та інших.

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage