Будинки, які надихали письменників
Місця, де ми народжуємося, проводимо своє дитинство чи доросле життя формують наш характер, надихають, дають поштовхи для розвитку в тому чи іншому напрямку. Сьогодні розкажемо про будинки, які надихнули своїх власників на написання геніальних творів.
Англійська письменниця Джейн Остін творила у домі в селищі Чоутен (графство Гемпшир). Тут вона написала романи «Емма», «Аргументи розуму», а ще внесла останні правки у свої найвідоміші твори – «Гордість і упередження» та «Розум і почуття». Сьогодні у цьому будинку облаштовано музей, де фани творчості письменниці можуть дізнатися найменші дрібниці про життя Джейн Остін.
Британський письменник та поет Ділан Томас провів усе своє дитинство у рідному Свонсі. Йому так подобалась ця місцевість, що після одруження він довго шукав родинне гніздечко саме там. І зрештою знайшов – неподалік від Свонсі подружжя поселилося у невеличкому будинку із видом на озеро. Саме ці краєвиди надихали автора на його найвідоміші поезії.
Дитяча письменниця Френсіс Бернет ще у дитинстві побачила місце, якому судилося стати основою її найвідомішого твору. Якось, під час прогулянки у саду біля свого будинку у графстві Кент, маленька Френсіс побачила заховані за кущами двері. За ними вона виявила прекрасний сад XVIII століття і саме його через роки описала у творі «Таємний сад».
Маєток Гренуей (графство Девон) не лише надихав Агату Крісті на різні детективні історії, але й сам був змальований у кількох із них. Тут відома письменниця творила, читала уривки щойно написаних книг та випробовувала детективні сюжети на своїх друзях («Хто зможе викрити вбивцю?»). Зараз у будинку розташовано музей, присвячений творчості та життю авторки.
Дім англійського поета Джона Кітса був не лише тим місцем, де він черпав натхнення для своїх віршів, але й місцем, де він зустрів своє кохання. Коли у сусідній будинок в`їхала вдова із трьома дітьми, життя поета змінилося: він закохався в одну із її доньок – Фанні. На жаль, закохані так і не одружились через скрутне становище Кітса. Але у будинку, який тепер є музеєм, окрім рукописів автора зберігаються ще й обручки, які мали поєднати закоханих.
Свій будинок мрії англієць Джордж Байрон успадкував у 10-річному віці. Його власністю став занедбаний маєток - Ньюстедське абатство (графство Ноттінгемшир). Тут він не лише творив, але й розважався. У Великому залі Байрон займався стрільбою, а коридорами маєтку вільно ходили ведмеді та вовки.
Сестри Бронте – Шарлотта, Емілі та Енн – писали свої твори разом. За обіднім столом ділилися ідеями, формували образи персонажів, зачитували уривки та обговорювали їх. Саме у будинку в Західному Йоркширі «народилися» романи «Джейн Ейр», «Грозовий перевал» і «Агнес Грей».
Творець відомих дитячих казок про Мауглі і не тільки Редьярд Кіплінг значну частину свого життя прожив у домі, який облаштував самостійно – в маєтку Бейманс, що у Східному Сассексі. А на частину своєї Нобелівської премії висадив трояндовий сад навколо будинку.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно