0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Марта Госовська: «Англійцю, щоб купити газету, треба сказати 14 разів “дякую” та “перепрошую”»
У Києві за чашкою англійською чаю презентували книжку «Спостерігаючи за англійцями» британської антропологині Кейт Фокс. Про особливості, дивацтва, звички та правила англійців розповідала перекладачка книжки Марта Госовська. Занотували для вас кілька цікавих цитат із зустрічі.
 
Про антропологію та Кейт Фокс
 
Кожен із нас спостерігає, але не всі аналізують. А це те, чим займаються антропологи. Для Кейт Фокс важко вимкнути в собі антрополога – вона є такою ж і серед друзів, і на роботі. Друзі її запитували: «Сьогодні з нами наша подруга Кейт чи антропологиня?». Дослідження тривало 10 років, але за людьми вона спостерігає ще з наймолодшого віку. Її батько також був антропологом і, починаючи з раннього віку Кейт, він проводив експерименти над власною родиною. Наприклад, пропонував дружині виховувати Кейт разом із дитям шимпанзе, щоби дослідити різницю.
 
 
Про гумор і ексцентричність
 
Типовий жарт Генрі Марша при знайомстві: «Я нейрохірург, це як сантехнік, але в сантехніка більше вдалих робіт».
 
Англійці і мода – дуже важке і болісне питання. Англійці у своєму середовищі не ексцентричні. Лише в іншому - вони виглядають такими. Королева ексцентрична лише у вбранні – впродовж 40 років вона обирає одяг за кольором. Це не типово для усіх англійців, а вона дуже у цьому послідовна.
 
Щоби вижити на маленькому переповненому людьми острові, потрібна стратегія стриманості. Але є й інший сценарій. На закордонних курортах англійців дуже чутно, вони не знають середини: або надто ввічливі, або надто експресивні. Англійцю, щоби купити газету, треба сказати 14 разів «дякую» та «вибачте».
 
 
Про сприйняття англійцями
 
Це болісна книжка для англійців. Якби якийсь сміливий антрополог наважився написати таку ж про українців, то ми, мабуть, би спалили його на священному вогні (сміється).
 
Ця книжка не мала бути компліментом для англійців. Це дуже справедливий та іронічний погляд на традиційний життєвий уклад. Кейт Фокс усвідомлювала, який шквал критики на неї спрямують після публікації.
 
А ще видання дуже гумористичне, книжку важко порівнювати із класичною літературою. Вона швидше співмірна з Джеромом К. Джеромом. Його повість дуже іронічна і дуже стереотипно англійська. У ній можна відчитати те, про що пише Кейт.
 
 
Про «піти по-англійськи», small talk та чесну гру
 
Піти без прощання англійці називають «піти по-французьки».  А по-англійськи це 140 разів попрощатися, але не піти, довго зволікати й не знати, як це все закінчити. Це соціально незручна ситуація.
 
Small talk – це велика і болісна наука, яку англієць здобуває впродовж усього життя. Генрі Марш називає small talk не мистецтвом, а каторгою. Це розмова, де усі мають говорити те, що мусять, а не хочуть.
 
Англійці завжди вболівають за слабку команду, щоб підтримати. Але, коли слабшому аплодують занадто сильно, то це не справедливо. Вони змінюють свою сторону, і так триває безкінечно. Це все говорить про їхню справедливість та існування непорушної чесної гри у будь-чому. Головне втримати баланс, не образити нікого й дотримуватися золотої середини.
 
Усі розмови англійці починають з погоди та пабів. Багато років Кейт відвідувала паби, щоби вивчити, як працює ця система. Вони є лише у маленьких містах і селах, де всі знають усе одне про одного.
Вам може бути цікаво
Даруємо знижки на комплекти різдвяних книг
Олег Сенцов та Сергій Жадан: розмова про щоденник голодування та збірку тюремної прози
«Містельфи» Галини Вдовиченко: Магія і фантастичні істоти біля кожного з нас
Старий Лев запрошує на горнятко зимового настрою і майстер-класи для дітей!
Книги Творчої майстерні «Аґрафка» з автографом та знижкою -15%
Маламандер
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати