0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Вчимося розпоряджатися грішми: поради фінансового консультанта Бодо Шефера
Наскільки відповідально ми розпоряджаємося своїми фінансами? Чи обдумано купуємо нову річ розкоші, і чи усвідомлюємо, скільки насправді можемо зекономити, якщо навчимося без страху й обмежень розпоряджатися грошима? Бодо Шефер – провідний європейський фінансовий консультант, автор кількох бестселерів з тайм-менеджменту і фінансової грамотності для дітей та дорослих – присвятив своє життя пошуку відповідей на ці та інші питання, ставши фінансовим «тренером» для тисяч людей різного достатку з усього світу. Колись він прагнув стати мільйонером, а сьогодні, маючи мільйонні статки, вчить заробляти інших. Завдяки своєму неординардному підходу Шефера охрестили «фінансовим Моцартом».
 
 
Батько Бодо Шефера був адвокатом і нерідко безкоштовно консультував бідняків, навіть коли сам опинився у лікарні з цирозом печінки і потребував допомоги. Тоді лікар сказав матері Бодо, що він ще ніколи не мав пацієнта з такою кількістю відвідувачів. Від людей, які тоді приходили до тата, маленький Бодо чув чимало історій про те, як брак коштів деморалізує і позбавляє їх свободи. Шестирічний Бодо тоді постановив собі – стати мільйонером. Однак спочатку, вирвавшись із дому в Америку, Шефер жив на широку ногу і ні в чому собі не відмовляв, скотився до банкрутства й заборгував чималу суму кредиторам. Щоб вийти зі скрутного фінансового становища Шефер вдався до неординарного на той час рішення – звернутися за допомогою до фінансового тренера, подібного до того, як люди, які хочуть привести себе у форму, звертаються до фітнес-тренерів. Його наставником став американець, нафтовий мільйонер, завдяки якому Бодо Шефер примножив свій капітал.
 
 
Сьогодні німецький фінансист сам є фінансовим тренером і бізнес-консультантом, а його послугами користуються в усій Європі. Адже кому, як не Шеферу, знати, як це заробити мільйон фактично з нуля. Його поради стосуються не лише поводження з грошима, але й успіху та щастя як такого, які з грошима стають більш відчутними й приємними. На думку Шефера, робити людей щасливими – «це не є завданням грошей. Їхня місія — давати нам безпеку. Свободу. Вони гарантують нам можливість такого життя, яке відповідає нашим бажанням. І ось в чому правда: з грошима легше бути щасливими». В основі його тренінгів та книжок саме досягнення такої свободи і можливості бути тим, ким ви хочете бути. Не дарма книжки Бодо Шефера для дітей «Пес на ім’я Мані», «Кіра і таємниця бублика» та для дорослих «Шлях до фінансової свободи», «Правила переможця» тощо.
 
 
Бодо Шефер відомий своїм унікальним підходом до викладання й популяризації фінансової грамотності, особливо коли йдеться про наймолодшу аудиторію. У своїх повістях «Пес на ім’я Мані» та «Кіра й таємниця бублика» автор ненав’язливо вплітає фінансові поради у сюжет. Так, з книжкою «Пес на ім’я Мані» підприємницька діяльність й заробляння грошей перетворюються на захопливу «бізнесову» гру, де доведеться проявити свою фантазію та винахідливість, а основи заробляння й володіння грошима дівчинці Кірі пояснює пес із символічною кличкою Мані. Тож поки малий читач бавитиметься з героями книжки, у його свідомості ненав’язливо формуватиметься підприємницька поведінка й правильне поводження з грошима. Шефер також наголошує читачам на соціальній та економічній відповідальності підприємницької діяльності.
 
У бестселері для дорослих «Шлях до фінансової свободи», який став найуспішнішим виданням про гроші усіх часів, Бодо Шефер міркує над тим, що ж нас насправді утримує нас від заможного життя й фінансової незалежності, дає дієві поради. Водночас він говорить про відповідальність кожного за власне щастя й успіх, адже за ті сім років є можливість не лише заробити омріяну суму, але й стати кращою версією себе. Оскільки, якщо все піде як слід, зароблятиме ті статки вже краще ваше Я. «Ми часто виявляємося жертвами самих себе. Ми йдемо на компроміси — і перш ніж усвідомлюємо свої помилки, наше життя значною мірою вже проминуло. Чимало людей часто перекладає відповідальність за те, що вони не живуть так, як їм хочеться». Шлях фінансової незалежності нелегкий, застерігає автор. Однак жити у фінансовій залежності ще важче. Також з цієї книжки читач дізнається, що фінанси є лише однією з п’яти найважливіших сфер життя, як-от здоров’я, стосунки, емоції та сенс нашого життя. Тож одне не з’явиться, поки не буде ладу з іншим.
 
 
Цитати Бодо Шефера
 
- Із зростанням надходжень неодмінно зростають і видатки («Пес на ім’я Мані»).
 
- Кількість грошей не є вирішальною. Набагато важливіше те, як ми з ними обходимося («Пес на ім’я Мані»).
 
- Щастя, якщо добре придивитися, – не що інше як кропітка підготовка і наполеглива праця («Пес на ім’я Мані»).
 
- Сама праця коштує максимально половину плати, іншою половиною оплачується ідея та уміння впровадити цю ідею в життя («Пес на ім’я Мані»).
 
- Хто хоче жити щасливим, повноцінним життям, повинен насамперед змінити себе. Гроші цього за них не зроблять («Пес на ім’я Мані»).
 
- Перед тим, хто зуміє подолати у собі страх, відкривається увесь світ («Пес на ім’я Мані»).
 
 
- У досягненні мети не варто сподіватися, що всі ставитимуться до тебе справедливо («Кіра й таємниця бублика»).
 
- Людина без упевненості в собі нічого не робить, нічим не володіє і є ніким («Шлях до фінансової свободи»).
 
- Ваш спосіб мислення зробив вас такими, якими ви є сьогодні. Однак той самий спосіб мислення не приведе туди, де прагнете опинитися («Шлях до фінансової свободи»).
 
- Або ви плануєте своє життя, або інші спланують його за вас («Шлях до фінансової свободи»).
 
- Не витрачати й заощаджувати — абсолютно різні речі («Шлях до фінансової свободи»).
 
- Кожен отримує саме те, чого заслуговує. Лише ви в стані визначити, скільки заслуговуєте («Шлях до фінансової свободи»).
 
Вам може бути цікаво
Книжка на сцені
Фільм «Міст тролів», знятий за оповіданням Террі Пратчетта, – у вільному доступі
Розгадати таємницю морського чудовиська і врятувати батьків: місія 80 lvl
Онлайн-презентація книжки Жанни Слоньовської «Острів»
Спитайте Мієчку! Уривок із книги Євгенії Кузнєцової
Сергій Осока: «У кожного свої місця сили, а в мене — час сили, і це минуле»
stary_lev Стежити
дописів читачів