0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Що подивитися разом із книжкою «"Світлий шлях": історія одного концтабору»?
Неймовірно відверта книжка українського журналіста Станіслава Асєєва «"Світлий шлях": історія одного концтабору» наповнена болючими спогадами, ненавистю, сумішшю божевілля та бажанням вижити, неперервною тривогою і щирим намаганням залишитися людиною. Підібрали для вас сім історій, які напевне не залишать байдужими та змусять неодноразово переосмислити все, що ви знали про людину.
 
 
Пофарбоване пташеня
 
 
Екранізація роману «Розфарбований птах» Єжи Косинського, що зняли у співпраці з Україною, Чехією та Словаччиною. Події стрічки відбуваються за часів Другої світової війни. Хлопчик-єврей втратив усіх родичів і йому доводиться виживати в умовах геноциду одному-самісінькому. Під час своєї подорожі ворожнечим світом він намагається не втратити людяності та вирвати своє майбутнє в несправедливої долі.
 
Король диявольського острова
 
 
 
Острів Бастой — одна з найвідоміших в’язниць світу. І якщо зараз це найгуманніша в’язниця, у минулому столітті вона славилася своєю суворістю до неповнолітніх: номери замість імен, читання Писання замість освіти, важка праця замість виховних робіт. Головне у фільмі — прекрасно передані почуття молодих в’язнів: озлобленість, жах, відсутність яких-небудь орієнтирів у житті, бажання отримати свободу за будь-яку ціну. І хоча у кінострічці немає незносної жорстокості, вона настільки трагічна та гнітюча, що навіть найуразливіші не зможуть відвернутися від екрану. 
 
Червоний
 
 
Український історичний фільм, знятий за однойменним романом Андрія Кокотюхи. Фільм про протистояння двох ідеологій — патріотичної української та радянської — в умовах жорстокого та несусвітнього ув’язнення у виправничо-трудових таборах СРСР. Стрічка наповнена незгасаючим духовним і фізичним протистоянням українських полонених, їхньою боротьбою за свої права та традиції: дуже промовистою є сцена, коли в’язні на Великдень співають «Ой у лузі червона калина». 
 
Загін для собак
 
 
Кінострічка про колонію для підлітків — справжню бойню, де з малолітніх правопорушників усіма доступними способами вибивають залишки людяності. У фільмі присутні сцени неправомірної жорстокості та насильства, проте основна його особливість — зображення різних моделей поведінки та обраних соціальних ролей підлітків у межах в’язниці і наслідки (фізичні та психологічні) їхніх виборів. Але першочергова мета кожного героя — вижити.
 
Полонені
 
 
Короткий документальний фільм-сповідь про полон на Донбасі українського розвідника-снайпера Михайла Нігматулліна. Найголовніше передається через історію та факти, а також стрічка допомагає зрозуміти, як працює російська пропаганда на новинних каналах та що насправді відбувається з полоненими на Донбасі.
 
Постріл в безодню
 
 
Більшість з нас напевне чули фразу «В’язниця змінює людей», і стрічка стовідсотково демонструє сенс виразу в собі. «Постріл у безодню» — історія про законослухняного фінансиста, турботливого батька та чоловіка, який лише хотів спокутувати свою провину; і все, що від нього залишилося після дев’яти років ув’язнення — довжелезні вуса, байдужий погляд, татуювання та абсолютна безжалісність. На волі він має провернути масштабну справу для боса, і впродовж усього фільму вам залишається лише здогадуватися, чи залишилося в цій зламаній системою людині бодай зачатки людяності.
 
Камера 211
 
 
До в’язниці потрапляють після суду, слідства та винесення вироку — справедливого або ж ні. Але для головного героя вироком стали боягузтво, егоїзм і безвідповідальність охорони в’язниці, яка залишила чоловіка в одній із камер для особливо небезпечних злочинців у розпал тюремного бунту, поспішно втікши з-під ударної хвилі. Тому герою не залишається нічого, окрім швидко вигадати собі кримінальну легенду та видати себе за одного з ув’язненого. Фільм привертає увагу виваженістю, реалістичністю та тонким психологізмом.
 
 
 
 
 
 
 
Вам може бути цікаво
Маленко Вікторія
«Ноктюрни», історія перша. Смеркання у Венеції
Лапи і хвости
Ребдело Ольга
Рейчел МакАдамс і Еббі Фортсон зіграють в екранізації «Ти тут, Боже? Це я, Маргарет» Джуді Блум
Батьки і діти: розмова про книгу Лінн Ульман «Бентежні»
stary_lev Стежити
дописів читачів