0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Ілларіон Павлюк: «Мені було дуже цікаво написати власну історію, але за законами кіно»
На Форумі видавців дискутували про книги, кіно і те, як вони пов’язані. Як народилася ідея роману «Білий попіл», що він має спільного із «Зоряними війнами» та чи екранізує автор книжку, говорили Ілларіон Павлюк та українська телеведуча Юлія Бориско.
 
Юлія Бориско: «Ми познайомилися з Ілларіоном на телевізійних курсах. Він прекрасно брав інтерв'ю, чудово відповідав на питання. Ця людина завжди була для мене червоним прапорцем, на який потрібно рівнятися. Він був журналістом, документалістом, створив продакшн-студію, поїхав на Схід воювати та врешті написав книжку «Білий попіл». На 1+1 ми чекаємо його, як лектора, він буде проводити журналістам майстер-клас “Драматургія сюжету”. Мене здивувало, що Ілларіон наважився поворушити Гоголя в труні, і знайти щось цікаве, і чи можна це читати після класика».
 
Про те, як замість фільму народилася книжка та справжній «Голлівуд в голові» розповів Ілларіон Павлюк: «Насправді я кепський сценарист, в мене не вийшло написати сценарій, який задумували спочатку. Ми мали ідею з товаришем. Обговорювали російський фільм “Вій”, який нам страшенно не сподобався. Так з’явилася ідея сценарію. Але сценарій має купу обмежень. В процесі це мені не сподобалося. Врешті вийшло щось, що на початку я називав “кіноповістю”. “Білий попіл” написаний повністю за законами драматургії. І цим він відрізняється від більшості книг, написаних незважаючи на ці речі».
 
 
«На початку я подумав про те, що мало статися насправді, щоб люди повірили в панночку, яка літає в домовині. І в демона з довгими віями, який виходить з пекла, – Ілларіон Павлюк розповів, як використав сюжет “Вія” Миколи Гоголя в своїй книжці. – У книзі йдеться про Тараса Білого – детектива, який живе в Києві, у середині XIX століття, отримує замовлення від сотника, який має невеликий хутір на Київщині. Йому замовляють розслідування смерті сотникової доньки. У цьому якраз і є трішки Гоголя. Доньку сотника, панночку Соломію, забив до смерті семінарист Хома Брут. Всі в цьому переконані, бо вона сама це сказала. Детектив потрапляє на хутір і починає розслідування. І щойно йому хтось трапляється на шляху - йому говорять - “тікайте”».
 
Про хутір Білий попіл: «Тривалий час я вивчав діяльність тоталітарних сект. Це журналістський напрямок, яким я займався. Білий попіл - це дуже химерна місцина, в якій люди об’єднані химерними віруваннями, що робить їх схожими на секту. Біля них є поклади, з яких викидає білий пил, і вони думають, що це брама пекла поруч. Цей пил покриває все дрібним порохом. Вони вважають, що якщо живуть біля брами пекла, то можуть бути інакшими, навіть з точки зору моралі і вчинків. Вони дозволяють собі страшні речі».  
 
Не оминули теми екранізації книжки, про яку автор додав: «У нас трішки інші бюджети, ніж в Голлівуді, тож про голлівудських режисерів не варто говорити. Насправді цей фільм мав би зняти той режисер, якого б зацікавила ця історія. Я би мріяв, щоб цей фільм зняв мій товариш, який знімає документалістику».
 
 
«Я би порівняла цю книжку із фільмом “Сонна лощина” з Джонні Деппом в головній ролі, - додала Юлія Бориско. - Він приїжджає в дуже похмуре село і починає розслідувати таємниче вбивство. “Білий попіл” дуже схожий на цю історію. Це і детектив, і містика, і кохання. Тім Бартон з цим би прекрасно впорався».
 
Також автор розповів, що спільного між його романом та “Зоряними війнами”: «Є відомий спосіб серед сценаристів писати сценарії. На багатьох семінарах розповідають, що структура сценарію має бути подібна до структури грецького міфу про аргонавтів. Найвідоміша книжка, яка пояснює, як писати за цим міфом, пояснює як це робити за фільмами Джорджа Лукаса. Коли я думав над структурою книги, відкрив цей файл. У ньому йдеться, що на початку ми бачимо героя у звичайному світі - приклад Люка, який живе на зоряній фермі, потім має щось трапитись, що запрошує героя у пригоду, далі герой має відмовитися, потім обставини мають дати героєві добрячого копняка, і він має зрозуміти, що в нього немає виходу, лише поринути з головою у цю історію. Так я й писав “Білий попіл”. Тому так багато спільного із “Зоряними війнами”, але не тільки з ними, а з будь-якою серією “Доктора Хауса” чи іншого популярного теле- чи кінопродукту, який знятий за цією схемою, яка дуже добре працює. У Голлівуді нічого нового не вигадують. А якщо вигадують, то таке кіно в кращому випадку потрапляє на фестивалі. Мені було дуже цікаво, як автору, написати власну історію, але за законами кіно».
 
«Я мріяв, що буду письменником з дитинства, - зізнався Ілларіон. - Уявляв, що видавництво - це не запилюжена редакція, будівля, яка схожа на казковий замок, або книжкову полицю. Уявіть собі моє здивування, коли я перший раз відвідав “Видавництво Старого Лева”. Воно виглядає, як книжкова полиця з моїх дитячих фантазій».


Вам може бути цікаво
Презентація книги Михайла Винницького «Український Майдан, російська війна» у Львові
Від Бродвею до львівської площі Ринок. «Вулиці. Прогулянка по наймальовничіших вулицях світу»
Знижки на серійні книги до 50%!
Екскурсія землею мертвих: у Павла Вольвача виходить нова книжка
20+1, або Земля мертвих
Юрко Іздрик та «Інші речі»: поетичний вечір у Львові
stary_lev Стежити
дописів читачів